Angle down Atgal

Smagūs sensoriniai skaitymai „Aido“ filiale

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka siekia padėti ASS turinčių vaikų šeimoms ir vaikams rengdama sensorinius skaitymus ir taip mažinti ASS vaikų socialinę atskirtį.

Biblioteka jau turi socialinę istoriją, duris puošia spalvota dėlionė, iš projekto lėšų jau įsigyta įvairių priemonių edukaciniams užsiėmimas. Darbuotojai dalyvavo mokymuose. Tęsdama jau pradėtas veiklas, biblioteka toliau tęsia Lietuvos kultūros tarybos ir miesto savivaldybės remiamo projekto „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“ užsiėmimus. Jau rugsėjo mėnesį vyko smagūs sensoriniai skaitymai su aktore Jūrate Levickaite.

Spalio 6 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą rinkosi  Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro ketvirtokai, lydimi mokytojos Editos Pileckienės .Bibliotekoje vyko sensoriniai skaitymai , kuriuos vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos darbuotojos. „Sensoriniai skaitymai“ – edukacinė programa vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų. Programos tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą. Buvo skaitoma istorija iš N. Kovaliovos knygos „Meškis ir Žąsis“ pasitelkiant pojūčius, žaidžiant, atliekant įvairias užduotis pagal knygos tekstą. Ėjimas meškos pėdomis, skraidymas kaip žąsys, miegojimas, arbatos gėrimo imitavimas. Vaikai tapo skaitomos pasakos dalyviais. Užduotis atliko su dideliu džiaugsmu. Patyrė daug džiugių emocijų.

Vėliau vaikai „Aido“ filiale apžiūrėjo ir išbandė iš projekto įsigytas sensorines priemones, pasėdėjo ant pufų „Katinas“, Boružiukas“, išbandė įvairių spalvų kamuoliukus, skambančius veidrodinius pojūčių rutuliukus, konstruktorių „Spygliuotis dėžėje“, sensorinio gesintuvo priemones.

Po pietų į biblioteką rinkosi „Spindulio“ ugdymo centro dešimtokai, su auklėtoja ir etikos mokytoja Alma Mineikyte. Antro užsiėmimo metu mokiniai taip pat klausėsi skaitomos istorijos, atliko įvairias užduotis, vaidino, kūrė arbatos gėrimo ceremoniją, vaidino Meškio žiemos miegą, ėjo meškos pėdomis, mintimis keliavo į šiltus kraštus.

Ir trečiokai, ir dešimtokai, kupini įvairių emocijų, apžiūrėjo biblioteką, susipažino su bibliotekoje esamomis priemonėmis. Bibliotekininkės supažindino su naujomis veiklomis bibliotekoje, su savitarnos terminalu.

Įgyvendinant „Aido“ filialo ir Skaitytojų aptarnavimo skyriaus projektą „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės, visą spalio mėnesį bibliotekoje vyks smagūs sensoriniai skaitymai, susitikimai bei naujų knygų pristatymai.

Bibliotekoje visi yra laukiami kasdien!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite