Angle down Atgal

Smagi vasara prabėgo Lentvario bibliotekoje

Netrukus nuskardėsianti Rugsėjo 1-oji kviečia atsigręžti atgal, o kokia gi buvo mažųjų vasara? Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms ir atlaisvėjus karantinui, Lentvario miesto biblioteka pradėjo vasaros užimtumo veiklas, skirtas vaikams.

Birželio mėnesį vykusi dienos stovykla „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas 2021!“ turėjo didelį pasisekimą. Vaikai vis sugrįždavo į biblioteką ir teiraudavosi, ką veiks. Matydami jų užsidegimą, liepos, rugpjūčio mėnesiais kvietėme vaikus kiekvieną trečiadienį nuo 14–16 val. į „Juodojo katino svetainę“, kur vyko edukaciniai užsiėmimai bei žaidimai kiemelyje prie bibliotekos. Per šiuos du vasaros mėnesius įvyko 7 susitikimai. Kiekviename užsiėmime dalyvavo apie 15 vaikų. Iš viso apsilankė 6–13 metų 65 vaikai. Kaskart į užsiėmimus kvietė naujas plakatas, siūlantis prisijungti naujiems nariams. Vaikai ne tik dalyvavo užsiėmimuose, bet ir išbandė bibliotekoje esantį teniso stalą, virtualios realybės 3D akinius, šviečiantį molbertą, edukacinius žaidimus, skaitė knygas ir dalyvavo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.   

Šių užsiėmimų metu, karštomis vasaros dienomis, vaikai gaivinosi savo gamybos ledais, kadangi dalyvavo ledų gamybos pamokoje bei degustacijoje. Prisiminta Vytauto Račicko knyga „Mano vaikystės ledai“. „Juodojo katino svetainėje“ svečiavosi fotografas bei gamtos mylėtojas Algimantas Bakšys. Vaikai susipažino su įvairiais paukščiais, klausėsi jų balsų, grožėjosi fotografo darytomis nuotraukomis.

Po pažinties su sparnuočiais dalyviai pasigamino spalvotus paukštelius iš popieriaus. Išbandė įvairias technikas, o naudodami laminavimo aparatą kūrė originalius knygų skirtukus iš gyvų gėlių. Užsiėmimo metu kiekvienas komponavo, dekoravo ir įsilaminavo savo skirtuką. Taip pat vyko sveikos mitybos pamokėlė, žaidimai, kūrybinės dirbtuvės ir sveikuoliškų kokteilių degustacija. Vaikai kokteilių receptus iš vaisių ir daržovių kūrė patys.

Taip pat plevėsavo vaikų rankomis gaminti aitvarai. O aitvarų gamyba kai kuriems vaikams tapo tikru iššūkiu, nes pareikalavo daug kantrybės ir atidumo. Tačiau didžiausias džiaugsmas bei šypsenos atsirado aitvarams pakilus! Dalyviai, kad užtvirtintų savo draugystę, kuri užsimezgė per vykusius užsiėmimus, pynė draugystės apyrankes. Nė viena edukacija nesikartojo, tai paskatino vaikus ateiti nuolatos ir atsivesti draugų. Šios veiklos skatino ir didino vaikų užimtumą bei kūrybiškumą atostogų metu. Pats didžiausias įvertinimas pasibaigus užsiėmimų ciklui – puiki vaikų nuotaika, teigiami atsiliepimai ir užklausos, ar kitąkart dar bus organizuojamos tokios edukacijos.

Užsiėmimus vedė Lentvario bibliotekos vaikų skyriaus vyr. bibliotekininkė Justyna Zajančkovska. Tai buvo puiki proga artimiau susipažinti su bibliotekos mažaisiais skaitytojais bei pritraukti naujų. Nuo rugsėjo mėnesio bibliotekoje startuos jau antrus metus veikianti NVŠ programa „Kūrybiškumo saviraiškos studija“, kur vaikų lauks Robotikos užsiėmimai, fotografijos pamokėlės, pažintis su dekupažo technika, spalvoto smėlio edukacijos, vaikai fantazuos ir kurs. Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite