Angle down Atgal

Slogą įveikite greičiau: natūralūs gydymosi būdai

Rudenį organizmao atsparumas peršalimo ligoms mažėja. Pirmasis peršalimo ženklas – varvanti nosis. Slogą sukelia virusai, dėl kurių nosies gleivinė paburksta ir ima gamintis sekretas. Varginanti ir kvėpavimą pro nosį apsunkinanti sloga kelia diskomfortą. Kokios naminės priemonės gali padėti palengvinti slogos simptomus?

Nosies skalavimas

Vos tik prasidėjus slogai, nosį praplaukite šiltu vandeniu ir druska. Į stiklinę šilto vandens įberkite pusę šaukštelio druskos. Tirpalu nosį praplaukite kelis kartus per dieną.

Karšta arbata

Pasidarykite ramunėlių, imbiero, mėtų ar dilgėlių arbatos. Šiose vaistažolėse yra priešuždegiminių savybių. Be to, arbatos garai atvers ir atpalaiduos kvėpavimo takus.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Kvėpavimas garais

Vandens nebūtina užvirinti – svarbiausia kaitinti tiek, kad susidarytų garai. Jais kvėpuokite 20–30 minučių, giliai įkvėpdami per nosį ir ją išpūskite. Gleivinė bus skystesnė, ją lengviau pašalinsite.

Į kaitinamą vandenį galite įlašinti eukalipto, pipirmėtės, pušies, rozmarino, šaltmėtės, arbatmedžio ar čiobrelių eterinio aliejaus. Šie augalai turi tokių junginių kaip mentolis ir timolis, kurie atpalaiduoja kvėpavimo takus.

Aštrus maistas

Aštrūs prieskoniai, tokie kaip kajeno pipirai, habaneras, vasabis, krienai ir imbieras sukelia šilumos pojūtį ir praplečia kvėpavimo takus, palengvindami slogos sukeliamas problemas.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Šilti kompresai

Kelis kartus per dieną ant nosies ir kaktos uždėkite šiltą kompresą. Tai palengvins viršutinių kvėpavimo takų uždegimo simptomus.

Vartokite pakankamai skysčių

Vartojant skysčius, sinusų gleivinė suskystėja ir ją lengviau pašalinti iš nosies. Venkite gėrimų, kurie pasižymi dehidratuojančiomis savybėmis, pavyzdžiui, kavos ir alkoholio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite