Angle down Atgal

Skubėk daryti gera

2020 metais Seimui priėmus Atmintinų dienų įstatymo pataisas, sausio 25-oji buvo paskelbta Lietuvos samariečių bendrijos diena.

Pati Lietuvos samariečių bendrija įkurta praėjus dvejiems metams po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – 1992 m. sausio 25 d. šviesios atminties A. Račo iniciatyva: jo pažintis 1991 metų vasarą su Vokietijos ASB (Samariečių organizacija) davė akstiną tokios organizacijos įkūrimui Lietuvoje. Kadangi Seimo narys – kelmiškis, tai būtent Kelmėje buvo suburta iniciatyvinė grupė, kurios vadovu išrinktas gydytojas Č. Urbelis.

Vėliau įsteigtos samariečių grupės Jurbarke, Kaune, dar kituose miestuose, o 1992 m. sausio 25 d., joms susijungus, įsteigta Lietuvos samariečių bendrija. Dabar - tai tris dešimtmečius aktyviai dirbanti organizacija, turinti devyniolika skyrių, be minėtų miestų dar ir Šiauliuose, Pakruojyje, Marijampolėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir kt. Lietuvos samariečių bendrijos veikla įvairialypė: atsižvelgiama į konkretaus regiono problemas. Vaikų dienos centruose, labdaros valgyklose, maisto paketų išdavimo punktuose, teikiant socialinę pagalbą senoliams ir vienišiems asmenims darbuojasi apie tūkstantį savanorių.

O šiandien Kelmės samariečiai rinkosi ir šventės švęsti, ir „Gerumo palėpės“, įkurtos bendrijos būstinėje, apžiūrėti, ir geriau susipažinti vieni su kitais. Jurgita Seselskienė alegorija pradėjo susitikimą apie meilės rūbą artimui savo, Saulius Mockus, Kelmės skyriaus pirmininkas, įteikė Padėkos raštus aktyviausiems savanoriams, buvo peržiūrėti keli Ramūno Maziliausko sumontuoti filmukai, pristatantys samariečių veiklas, o šių eilučių autorė pasidalijo prisiminimais iš laikotarpio, kai kuravo respublikos jaunųjų samariečių veiklas, ir pasakojimu iš Marijos Noel knygos, kaip mums kiekvienam reikalinga meilė. Veikė Andriaus Seselsko iliustruotų knygų paroda – jų buvo galima įsigyti už auką samariečiams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite