Angle down Atgal

Skambėjo eilės, skirtos kalbai, moterims ir laisvei…

Birštono „Bočiai“ turi gražią tradiciją drauge paminėti valstybines, religines ir kalendorines šventes. Tarp jų – ir Tarptautinę moters dieną.

Šiemet kovo 6-osios popietę juos subūrusios šventės nuotaiką padėjo kurti ir Justino Marcinkevičiaus poezija, savyje gražiai talpinanti tokius sakralius žodžius, kaip kalba, moteris, laisvė. Taigi skambėjo bočių skaitomos eilės apie meilę moteriai, tėvynei, gimtajai kalbai, liaudies dainai – būtent toms vertybėms, kurios buvo svarbios Justinui Marcinkevičiui ir kurios turėtų būti svarbios kiekvienam iš mūsų.
Moterys sulaukė šiltų savo bičiulių vyrų sveikinimų, kuriuos lydėjo ir ansamblio „Sidabrinė gija“ dainininkų atliekamos dainos. Jas sveikino ir Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Vytas Kederys su administracijos direktorės pavaduotoju Valentinu Vincu Revucku, perduotomis saldžiomis dovanomis pradžiugino Seimo narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis.
Su įdomumu susirinkusieji klausėsi Onutės Velykienės pasakojimo apie lietuviško lino kelią ir Sakraliniame muziejuje jos surengtą gaminių iš lino parodą, tarp kurios eksponatų labai reikšmingą vietą užima krašto audėjų austi rankšluosčiai, kiti audiniai, atkeliavę iš senųjų kraičio skrynių, išsaugoti kaip šeimos relikvijos. Prie sukurtos jaukios šventinės aplinkos prisidėjo ir Carito bendruomenės salėje eksponuojama Valerijaus Gratulevičiaus tapybos paroda, neseniai sulaukusi gražių įvertinimų ir Vilniuje.
Taigi šventė buvo ir prasminga savo turiniu, ir pakili, ir, žinoma, linksma, nes Birštono bočiai tiesiog moka džiaugtis gyvenimu ir kiekviena diena.
Ramutė Šimukauskaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite