Angle down Atgal

Siūloma daugiau asmenų drausti privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis

Mišrios Seimo narių grupės narys Remigijus Žemaitaitis siūlo praplėsti ratą asmenų, draudžiamų privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Sveikatos draudimo įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys siūlo numatyti, kad privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis būtų draudžiamas asmuo, ne tik  slaugantis, bet ir „teikiantis pagalbą namuose nuolatinės priežiūros (pagalbos) reikalaujančiam asmeniui,  kaip šiuo metu yra numatyta Valstybinio socialinio draudimo įstatyme“.

Kaip pažymi Seimo Sveikatos reikalų komitete dirbantis R. Žemaitaitis, aiškindamas konstitucinę nuostatą, kad valstybė rūpinasi žmonių sveikata, Konstitucinis Teismas ne kartą yra konstatavęs, jog žmonių sveikatos apsauga yra konstituciškai svarbus tikslas, viešasis interesas, o rūpinimasis žmonių sveikata – valstybės funkcija.

„Konstitucinę valstybės priedermę rūpintis žmonių sveikata, inter alia apimančią valstybės pareigą užtikrinti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus, lemia nuo žmogaus orumo ir teisės į gyvybę neatsiejama prigimtinė žmogaus teisė į kuo geresnę sveikatą ir socialinė teisė į sveikatos priežiūrą. Teikiamu projektu siekiama, kad privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis būtų draudžiamas asmuo, teikiantis pagalbą nuolatinės priežiūros (pagalbos) reikalaujančiam asmeniui, kaip šiuo metu yra numatyta Valstybinio socialinio draudimo įstatyme“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą neįgalius (nedarbingus) asmenis slaugančių asmenų draustumas privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis siejamas tik su specialiuoju nuolatinės slaugos poreikiu.

R. Žemaitaitis  nesiima pasakyti, koks bus  lėšų poreikis projektui įgyvendinti,  nes tai  priklausys  nuo konkretaus skaičiaus asmenų, atitinkančių įstatyme numatytas sąlygas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite