Angle down Atgal

Šiukšlintojus Alytaus rajone pastebi gyventojai ir kameros

Alytaus rajono gyventojai praneša savivaldybei apie miške, pakelėse išmestas atliekas, taip pat ir apie perpildytus atliekų konteinerius. Pranešimus analizuojantys specialistai juos vertina teigiamai – kaip vieną iš prevencijos būdų drausminti pažeidėjus.

Alytaus rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vyr. specialistė Rita Zmitrulevičienė sako, kad pranešimų apie pakelėse, miškuose, kitose atvirose erdvėse išmestas atliekas padaugėja pavasarį.

„Randama baldų, padangų, automobilių dalių, mišrių buitinių, taip pat ir žaliųjų atliekų – nugenėtų šakų. Paskutinį kartą gavę pranešimą apie Daugų seniūnijoje miške paliktas atliekas, nuvykome į vietą ir radome polietileno maišus su nugenėtomis tujų šakelėmis“, – sakė R. Zmitrulevičienė.

Gyventojų pranešimus apie netvarkingai paliktas atliekas, apie pažeidėjus ji vertina labai gerai, nes tai yra gera prevencinė priemonė. „Tinkamai tvarkydami atliekas, jas rūšiuodami, mažinsime aplinkos taršą, taip pat - ir atliekų tvarkymo išlaidas“, – sako savivaldybės specialistė.

Ji įspėja, kad yra būdų identifikuoti ir nubausti atliekų tvarkymo pažeidėjus. Atliekų išmetimas bet kur ir ne pagal taisykles yra administracinis nusižengimas, už kurį skiriama bauda. Pasak R. Zmitrulevičienės, per gegužės mėnesį policijai dėl atpažinimo jau nusiųsta daugiau kaip 20 vaizdo kameromis užfiksuotų pažeidimo faktų.

Dėl dažnai pasitaikančių atliekų tvarkymo pažeidimų sodų bendrijose savivaldybė sulaukia ypač daug pranešimų, todėl imamasi papildomų prevencijos priemonių. Prie „Vyturėlio“, „Nemuno“, „Rugelio“ soduose esančių atliekų tvarkymo aikštelių jau įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, planuojama jas įrengti ir prie kitų sodų.

„Neseniai užfiksuotas didelis pažeidimas prie SB „Nemunas“. Atliekų tvarkymo aikštelėje buvo paliktas didelis kiekis padangų. Pažeidėjas nustatytas, jis turėjo išvežti padangas į stambių gabaritų aikštelę, tačiau neišvengė ir baudos“, – sako savivaldybės specialistė.

Savivaldybė dažnai gauna pranešimų dėl perpildytų atliekų konteinerių prie sodų teritorijų. Pasak vyr. specialistės R. Zmitrulevičienės, ne visi sodininkai rūšiuoja atliekas, todėl konteineriai greitai užpildomi.

 

„Jei atliekos būtų rūšiuojamos, nepaliekamos prie konteinerių, situacija būtų daug geresnė“, – sako R. Zmitrulevičienė ir pažymi, kad šiuo metu pakuočių išvežimas yra sutrikęs visame regione, problemą sprendžia Alytaus regiono atliekų centras, kuris yra sudaręs sutartį su įmone „Ekonovus“.

Gyventojams sudaromos sąlygos tvarkyti ir rūšiuoti atliekas. Apie tai skelbiama Alytaus regiono atliekų centro (ARATC) interneto svetainėje www.aratc.lt.

Individualių namų valdų gyventojai, tvarkydami buityje susidarančias atliekas, turi naudoti 120 arba 240 litrų talpos mišrių komunalinių (po rūšiavimo likusių), pakuočių (plastiko, popieriaus ir metalo) ir stiklo konteinerius.

Daugiabučių namų, sodininkų bendrijų nariai naudojasi jiems skirtose aikštelėse pastatytais konteineriais.

Atliekos, kurių negalima mesti į konteinerius, arba į juos netelpančios, rūšiavimo centruose ir kompostavimo aikštelėse iš gyventojų priimamos nemokamai. Įmonės turi su ARATC sudaryti sutartį, net jeigu atliekos iš jų ir priimamos nemokamai.

Aikštelės, kuriose kompostuojamos įvairios žaliosios atliekos, gyventojų patogumui įrengtos šalia rūšiavimo centrų. Šiuo metu Alytaus regione įrengtos 7 kompostavimo aikštelės. Kiekvienais metais centre iš žaliųjų atliekų pagaminama apie 4000 tonų komposto.

Gyventojams už netinkamai tvarkomas atliekas yra taikomos baudos: įspėjimas arba 30–140 eurų bauda, už pakartotinai padarytą pažeidimą – bauda nuo 140 iki 600 eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite