Angle down Atgal

Situacija sudėtinga: Šiaulių apskrityje sergamumas koronavirusu ir toliau didėja, ligoninėje trūksta medikų

Šiaulių apskrityje sergamumas COVID-19 vis didėja. Nustatomi teigiami atvejai Šiaulių regiono mokyklose kelia nerimą, dėl susiklosčiusios situacijos ilginamas mobilaus punkto darbo laikas. Situacija dėl medikų trūkumo Šiaulių ligonėje vis dar išlieka sudėtinga, o rimtų veiksmų kol kas niekas nesiima.

Sergamumas didėja

Sergamumas Šiaulių apskrityje ir toliau didėja. Aukščiausias sergamumas išlieka Joniškio ir Akmenės rajonų savivaldybėse. Šiose savivaldybėse yra viršijamas šalies sergamumo lygis.

Joniškio rajono savivaldybėje sergamumas viršija 900 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, o Akmenės savivaldybėje – 600 atvejų.

Aukštas sergamumas taip pat išlieka ir Šiaulių mieste. Per pastarąją savaitę sergamumas ženkliai padidėjo Radviliškio rajone. Čia sergamumo rodiklis šoktelėjo iki 400 atvejų 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų, o Šiaulių mieste viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų ribą.

Kitose Šiaulių regiono savivaldybėse sergamumas didėja, tačiau šalies sergamumo lygis nėra viršijamas. Mažiausias sergamumas, nesiekiantis 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, yra Kelmės rajone ir Šiaulių rajone.

Praėjusią savaitę įvežtinių atvejų Šiaulių regione nėra registruota. Užsikrėtimo atvejus dažniausiai sudaro nežinomos aplinkybės ir užsikrėtimai šeimoje. Šiaulių apskrityje yra registruojama šiek tiek daugiau nei 40 protrūkių, daugiausia jų yra Šiaulių mieste.

„Susirgimų mokyklose registruojama nemažai. Yra ir protrūkių. Norėtumėme atkreipti dėmesį, jeigu jaučiate susirgimo pojūčius nei į darbą, nei į ugdymo įstaigą nereikėtų eiti“, – teigia NVSC Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė.

„Sandoros“ progimnazijoje vienoje klasėje yra 5 atvejai, „Vinco Kudirkos“ progimnazijoje yra 3 atvejai vienoje klasėje, „Juventos“ progimnazijoje – 4 atvejai vienoje klasėje. Radviliškio rajone, vienoje gimnazijoje, iš viso yra 17 pirminių atvejų. Tai vienas iš didesnių protrūkių Šiaulių regiono mokyklose.

Jauniausiam pacientui – 41 metai

Šio pirmadienio duomenimis Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dėl koronaviruso yra gydomi 67 pacientai. Jauniausiam pacientui – 41 metai, vyriausiam – 95 metai.

Šiuo metu Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose gydomi 7 pacientai – visi jie turi gretutinių ligų. 6 asmenys yra nepasikiepiję, 1 paskiepytas nepilna vakcinos doze. Praėjusią savaitę nuo COVID-19 Šiaulių ligoninėje mirė 3 asmenys.

Šiauliuose – pirma ir antra dozėmis pasiskiepijo jau daugiau nei pusė gyventojų

Praeitą savaitę Šiaulių mieste peržengta 60 procentų riba. Šio pirmadienio ryto duomenimis, iš viso Šiaulių mieste pirma ir antra dozėmis yra pasiskiepiję 60,3 procento asmenų.

Praeitą savaitę ženkliai išsaugo mobilaus punkto apimtys ir poreikis testavimui. Praeitą savaitę buvo atlikta per 3800 tyrimų, tai yra 1200 tyrimų daugiau.

„Testavimas susijęs su antigeno tyrimo atlikimu profilkatinėm grupėm. Pavyzdžiui, kai darbuotojas nėra pasiskiepijęs, todėl turi testuotis, kad galėtų dirbti kontaktiniu būdu. Darbuotojai turi testuotis kas 7 ar 10 dienų“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė.

Dėl padidėjusio testavimų skaičiaus mobilaus punkto laikas yra ilginamas. Nuo šiol mobilus punktas dirbs visomis savaitės dienomis nuo 8 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Taip siekiama sumažinti eiles ir sudaryti geresnį prieinamumą testuotis.

Praeitą savaitę atlikus testavimą rasti du teigiami koronaviruso atvejai Šiaulių mokyklose. Teigiami atvejai patvirtinti savaitgalį, vienas atvejis rastas Lieporių gimnazijoje, kitas atvejis – Jovaro progimnazijoje.

Medikų trūkumas Šiaulių ligoninėje lieka neaiškus

Paklausus Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio apie medikų problemą Šiaulių ligoninėje jis teigia, kad ligoninė nėra pavaldi savivaldybei.

„Mes už vadovus problemos spręsti negalime, mes sprendžiame savo problemas. Meras ir su Ministru bendravo šiuo klausimu ir su dabartine vadovybe. Ši situacija tikrai yra žinoma ir yra mūsų darbotvarkėje“, – situacija komentuoja A. Bartulis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius teigia, kad Savivaldybė ruošia projektą, kuris padėtų pritraukti daugiau gydytojų į miesto ligoninę.

„Norime, kad iš kitų regionų ateitų naujų gydytojų. Nesinori vidinės konkurencijos ligoninėje“, – sako Antanas Bartulis.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite