Angle down Atgal

Šimtojo jubiliejaus proga pasveikinta Elena Remeikienė

Šių metų ruduo toliau dovanoja išskirtines Šiaulių miesto gyventojų sukaktis. Ypatingą 100 metų jubiliejų ką tik atšventė šiaulietė Elena Remeikienė. Jubiliatė sulaukė ne tik gausios savo šeimos, bet ir Šiaulių miesto savivaldybės sveikinimų.

Prieš visą amžių – 1921 m. lapkričio 6 dieną gimusiai Elenai Remeikienei (Čerbaitei), laikantis saugumo reikalavimų, perduoti Šiaulių mero Artūro Visocko sveikinimai, užrišta 100-ojo jubiliejaus juosta, įteikta rožių puokštę ir piniginė Savivaldybės dovanėlę.

Nepaisant garbaus amžiaus, įspūdingą gimtadienį pasitikusi senolė labai žvali ir betarpiškai bendraujanti. Su svečiais ji noriai dalijosi savo ilgo gyvenimo istorija.  

Elena Čerbaitė tarpukariu gimė 4 vaikų šeimoje Radviliškio r., Gudesių k. Šeimoje augo sesuo ir trys  broliai.  Mergina labai norėjo mokytis, tačiau to meto situacija nebuvusi palanki.  

Kaip itin sudėtingą, ponia Elena prisimena karo ir pokario laiką, teko slapstytis. Tėvai ketveriems metams buvo išvežti į Sibirą, jai pavyko pasislėpti ir išvengti sunkios lemties. Tačiau ir tuo laikotarpiu būta šviesių momentų – 1947 metais Elena ištekėjo už Jono Remeikos, vėliau su juo susilaukė net penkių vaikų. Į Šiaulius jauna šeima atvyko gyventi 1949 metais.

Nors profesijos ir neįgijo, moteris visą gyvenimą dirbo įvairius darbus, prižiūrėjo namus ir gausią šeimą. Labai mėgo įvairius rankdarbius, mezgimą, siuvinėjimą. Pati pasiūdavo drabužius vyrui ir vaikams, kitiems artimiesiems. Mielai užsiimdavo kulinarija ir konditerija, padėdavo šeimininkauti vestuvėse ar kitose šventėse. Laisvalaikiu giedojo bažnyčios chore. Senolė našle tapo prieš 8 metus, jos vyras mirė sulaukęs garbaus 93 metų amžiaus.

Švenčiant šimtąjį jubiliejų, ilgaamžės Elenos Remeikienės namuose pilna gėlių. Šiaulietei jas įteikė sūnūs Romas, Albertas ir Viktoras, duktė Laima, 6 anūkai ir 8 proanūkiai. Šventės dieną sugužėję pasveikinti jubiliatės, visi kartu klausėsi Sveikinimų koncerte specialiai užsakytos, mamos mėgiamos N. Paltinienės dainos, pakėlė nealkoholinio šampano taurę. Sukaktuvininkę aplankė ir jubiliejaus proga pasveikino Šv. Jurgio bažnyčios klebonas.

Elena Remeikienė labai džiaugėsi Šiaulių miesto savivaldybės dėmesiu. Įteiktą mero Artūro Visocko sveikinimą pati senolė perskaitė ir pasidžiaugė, kad tai gali padaryti savarankiškai, jai iki šiol nereikia akinių.

Jubiliatė yra linksmo būdo, pilna gyvenimo džiaugsmo. Dukra Laima sako, kad mama niekada nebūna pikta, jai labai patinka bendrauti su tokiais pat linksmais ir aktyviais žmonėmis.

Paklausta kaip galėtų įvardinti ilgo gyvenimo receptą, šimto metų sulaukusi Elena Remeikienė sako, kad tai, turbūt, tėvų ir Dievo dovana. O jei galėtų atsukti laiką, labai norėtų siekti aukštojo mokslo.

Ji pati savo vaikus visada mokė pasitenkinti tuo ką turi, žinoti saiką, laiką ir vietą, mylėti artimus, tikėti gerumu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite