Angle down Atgal

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą.

Tilps 20 žmonių

Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. Gera žinia jau pasklido, labai reikalinga paslauga pradedama teikti artėjant šv. Kalėdoms.

„Per savaitę šilto maisto gaus gal 130 rajono gyventojų. Vieni ateis į valgyklą mieste, kitiems Šilutėje, Pagryniuose sriubos, košės ir kitko nuveš į namus, su maistu socialiniai darbuotojai lankys žmones ir seniūnijose“, – pasakojo A. Šimelionis ir priminė, kad viešąjį pirkimą teikti šią nemokamo maitinimo paslaugą Šilutės rajono gyventojams laimėjo Šilutėje veikianti UAB „Agsira“. Savivaldybė skelbia, kad šio viešojo pirkimo suma per 52 tūkst.eurų.

Kadangi šių metų pabaiga jau čia pat, skirtųjų pinigų teks ir kitiems metams. Beje „Agsira“ yra laimėjusi ir daugiau Savivaldybės konkursų, maitinimo paslaugą jau teikia Kintų mokykloje, kitur.

Iš nepanaudotų lėšų

„Pinigai yra iš nepanaudotų socialinei paramai“, – paaiškino A. Šimelionis.

Valgykla duris atvers Tulpių g. 14, Šilutėje, kur anksčiau veikė labdaros krautuvė, Šilutės ligoninės kaimynystėje. „Maitinamų asmenų sąrašai bus, taip pat ir lankomų namuose, kuriems „Agsiros“ darbuotojai bei socialiniai darbuotojai veš šilto maisto. Į kaimus gal bus dar ir sauso maisto davinių. Valgykla, kur vienu metu galės valgyti 20 asmenų, veiks pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Yra nupirkta termosų šiltam maistui vežti. Sutinku, kad socialiniams darbuotojams atsiranda papildomo darbo, šių specialistų rajone trūkta. Jaunimui, matyt, nepatraukli tokia specialybė. Bet vargingiau gyvenančių žmonių lankymas atvežant šilto maisto yra ir proga pasikalbėti, pamatyti, kaip jis gyvena, gal dar kokios pagalbos reikia… Tą sakiau ir seniūnams, nes Lietuva sensta, rajone irgi gausėja garbaus amžiaus žmonių, reikia juos lankyti, jiems padėti. Ir ne tik maistu. Tie žmonės nori pasikalbėti…“ – pasakojo A. Šimelionis.

Prie šios temos dar sugrįšime.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite