Angle down Atgal

Šie du didieji Europos miestai balandį sulaukė viso pavasario kritulių kiekio

Kelios Europos vietovės vien per balandį sulaukė viso sezono kritulių kiekio, kas ne tik padarys įtaką pavasario pabaigai, bet ir gali paveikti artėjančios vasaros pradžios prognozes.

Kai kurie Europos miestai, tokie kaip Dublinas, Roma ir Berlynas balandžio mėnesį išvengė kelių audrų, todėl čia vyravo sausesnis nei įprastai mėnesis.

Visgi, audringi orai virš Iberijos pusiasalio lėmė drėgnesnes nei įprasta orų sąlygas.

„Barselonoje iš viso iškrito 263 mm lietaus, kas yra gerokai virš įprastinio balandžio mėnesio kritulių lygmens,“ – sakė „AccuWeather“ meteorologas Tyler Roys.

Vidutinis Barselonos balandžio mėnesio kritulių lygis yra 41,9 mm.

Šių metų balandžio mėnesio lietaus kiekis daugiau nei 600 procentų viršijo įprastą lietaus kiekį. Tai yra didesnis kritulių kiekis, kurio Barselonos miestas sulaukia per visą meteorologinį pavasarį (nuo kovo 1 iki gegužės 31 d.), skelbia accuweather.com.

Apie potvynių atvejus kelis kartus per balandžio mėnesį buvo pranešta iš visos šiaurės rytinės Ispanijos.

Tokių drėgnų orų periodas prisidėjo prie socialinės atskirties laikymosi COVID-19 pandemijos metu, nes niekam tikrai nesinorėjo kišti nosies laukan.

Vis dėlto, šiaurės rytinė Ispanija nebuvo vienintelė Iberijos pusiasalio dalis, kuri per praėjusį mėnesį sulaukė viso pavasario lygio kritulių.

Lisabonoje, Portugalijoje, iškritęs lietus iš viso siekė 175,7 mm, kas daugiau nei keturis kartus viršija įprastą balandžio mėnesio lygį. Šis kiekis taip pat viršijo ir vidutinį viso pavasario kritulių kiekį, siekiantį 158 mm.

Pixabay nuotr.
Pixabay nuotr.

Skelbiama, kad Iberijos pusiasalyje šis atvejis išskirtinis dar ir tuo, kad toks fenomenalus lietus sekė po ir taip drėgnesnio nei įprasta kovo mėnesio.

Nuo kovo mėnesio pradžios iki balandžio pabaigos Lisabonoje iškritusio lietaus kiekis siekė 199,6 mm.

Nors Madridas gerokai atsiliko nuo galimybės per balandžio mėnesį pasiekti vidutinį viso sezono kritulių lygį, kuris yra 128 mm., tačiau bendras kovo ir balandžio mėnesių lietaus kiekis jau viršijo vidurkį ir siekia 129 mm., o priešaky laukia dar visa gegužė.

Artimiausiu metu didesnė Iberijos pusiasalio dalis sulauks pertraukos nuo drėgnų orų, kuomet gegužės mėnesio pradžioje regionas susidurs su ankstyva, vasariška karščio banga.

Šiuo metų laiku atkeliaujantis lietus yra lazda su dviem galais. Užsitęsę drėgnesni orai leis augmenijai žaliuoti ir sulaikys drėgmę, kas atidės gaisrų sezono pradžią.

„Beveik neišvengiama, kad, atsižvelgiant į regiono klimatą, vasaros mėnesiais įsitvirtins karšti ir sausi orai. Kuomet tai vyks po drėgno pavasario, suvešėję krūmynai taps puikiu kuru bet kokiems nevaldomiems gaisrams įsiplieksti,“ – teigė meteorologas Tyler Roys.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite