Angle down Atgal

Šiauliuose vyks knygos „Užrašyti žodžiai liudija.“ 1941 m. tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai“ sutiktuvės

Šiauliuose vyks knygos „Užrašyti žodžiai liudija.“ 1941 m. tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai“ sutiktuvės.

2022 m. birželio 13 d., pirmadienį, Venclauskių namuose – muziejuje (Šiauliuose, Vytauto g.89) bus minima Gedulo ir vilties diena. Ta proga vyks knygos „Užrašyti žodžiai liudija.“ 1941 m. tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai“ sutiktuvės. Tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyriaus išleista knyga, kuri visuomenei šiemet buvo pristatyta Vilniaus knygų mugėje.

Renginyje dalyvaus šios knygos autorės – Ramunė Driaučiūnaitė ir Milda Jarušaitienė.

„Minint 80-ąsias pirmųjų masinių Lietuvos gyventojų trėmimų metines ir kilo mintis įprasminti tai, ką 1941-ųjų birželį ištremti ar lageriuose įkalinti žmonės paliko – autentiškus dienoraščius, atsiminimus ar atsiminimų fragmentus“, – sako viena iš knygos autorių R. Driaučiaūnaitė.

Džiugu,kad Centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų – Ramunės Driaučiūnaitės, Mildos Jarušaitienės, Audronės Gečiauskienės ir Aistės Tarabildienės bendras darbo rezultatas – unikalūs liudijimai išvydo dienos šviesą ir lietuvių ir anglų kalbomis. Knygoje įprasminta dešimt užrašytų liudijimų – tai 10 skirtingo amžiaus, išsilavinimo, gyvenimiškos patirties žmonių, kuriuos sujungė vienas skaudus įvykis – 1941-ųjų birželio 14-oji, istorijos.

Dienoraščių autoriai 1941 metais buvo ištremti į Komijos ASSR, Novosibirsko, Tomsko sritis, Altajaus kraštą, Jakutijos ASSR, įkalinti Krasnojarsko, Chabarovsko krašto lageriuose.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite