Angle down Atgal

Šiauliuose eksponuojamas Grafo Tiškevičiaus palikimas

Liepos 21 dieną Fotografijos muziejuje buvo pristatytas leidinys „Benediktas Henrikas Tiškevičius. SUGRĮŽIMAS“ bei paroda „Grafo Tiškevičiaus fotografijos studija. Epochų inscenizacijos“. Renginyje dalyvavo knygos sudarytojas, fotografijos istorikas Dainius Junevičius, leidėjų atstovė Gražina Petraitienė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis bei Fotografijos muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Parodoje - grafo Tiškevičiaus meniniai ieškojimai

Fotografijos muziejuje esanti paroda yra trijų parodų ciklo Lietuvoje dalis. Kitos dvi dalys – Vilniuje ir Raudondvaryje. Šios parodos yra skirtos grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijos pristatymui. Čia atsiskleidžia grafo fotografijos ypatumai, meniniai ieškojimai ir pasiekimai, fotografinės kūrybos istoriniai ir šiuolaikiniai kontekstai. „Ši paroda yra įspūdinga tuo, kad joje yra dar viena galerija, į kurią galima patekti naudojant virtualios realybės akinius“,- sakė muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Išsipildžiusi kolekcininko svajonė

Didžiąją dalį eksponuojamų fotografijų, esančių šiose parodose, prieš trejus metus atrado kolekcininkas Gediminas Petraitis. „Buvo manyta, kad viskas sudegė ir visas Tiškevičiaus palikimas yra prarastas. Šita kolekcija tapo didžiuliu atradimu, nes leidžia pamatyti Tiškevičių kaip fotografą“,- dalinasi Vilija Ulinskytė-Balzienė. Kolekcininko Gedimino Petraičio žmona Gražina Petraitienė džiaugėsi, kad išsipildė jos vyro svajonė – yra parengtas visų atrastų grafo Tiškevičiaus nuotraukų katalogas. „Tiems, kurie nori susipažinti su XIX a. laikmečiu, šios nuotraukos puikiai jį atskleidžia: ir papročius, ir tradicijas, ir gyvenimo būdą“, –  sakė moteris.

Svarbi figūra fotografijos istorijoje

„Tiškevičiaus nuotraukos užima ypatingą vietą ir pasaulio, ir Lietuvos, ir Prancūzijos fotografijos istorijoje, kaip ir pats Tiškevičius“, – sakė leidinio „Benediktas Henrikas Tiškevičius. SUGRĮŽIMAS“ sudarytojas Dainius Junevičius. Istorikas džiaugėsi, kad Gedimino Petraičio dėka ši nuotraukų kolekcija yra Lietuvoje. 

Paroda Fotografijos muziejuje bus eksponuojama iki spalio 3 dienos, jos turinys yra pritaikytas regėjimo ir klausos negalią turintiems žmonėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite