Angle down Atgal

Šiaulių TLK medikų atlyginimų priedams už gegužę pervedė daugiau nei milijoną eurų

Padidintam darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti už gegužės mėnesį Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) gydymo įstaigoms pervedė 1 mln. 147 tūkst. eurų.

Paraiškas PSDF lėšomis kompensuoti gegužės mėnesio sąnaudas, susidariusias dėl darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo, Šiaulių TLK atsiuntė 34 asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Didesnius atlyginimus gaus 1853 medicinos darbuotojai.

Darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnės mėnesio algos mokamos vadovaujantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu. Jis numato, kad didesni atlyginimai mokami atsižvelgiant į konkretaus asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą, atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą, detaliau reglamentuojamus Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktuose.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, 2021 m. PSDF biudžete atlyginimų priedams dėl COVID-19 kompensuoti buvo numatyta 45,6 mln. eurų. Dėl nemažėjančių infekcijos mastų šių pinigų pristigo. Vyriausybei sutikus ir patvirtinus sveikatos apsaugos ministro įsakymu, lėšos šiam tikslui pastaruosius kelis mėnesius buvo skiriamos iš PSDF biudžeto rezervo pagrindinės dalies. Liepą įsigaliojus Seimo patikslintam šių metų PSDF biudžetui, kuriame 37,5 mln. eurų papildomai skirta medikų atlyginimų padidinimui kompensuoti, likusi kompensacijų už gegužės mėnesį suma buvo skirta iš PSDF biudžeto lėšų.

Ligonių kasos jau pradėjo vertinti asmens sveikatos priežiūros įstaigų pateiktas paraiškas padidintam darbo užmokesčiui kompensuoti už birželio mėnesį.

Nuo antrojo karantino pradžios – 2020-ųjų spalio-lapkričio minėtoms kompensacijoms iš PSDF panaudota beveik 100 mln. eurų. Mėnesio lėšų poreikis lapkričio–gegužės mėnesiais siekė maždaug 13,5 mln. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite