Angle down Atgal

Šiaulių oro uoste nusileido „Airbus A340“ – pirmasis tokio tipo orlaivis Šiauliuose

Tarptautinis Šiaulių oro uostas šiąnakt sulaukė neeilinio svečio – šiek tiek po vidurnakčio čia nusileido „Airbus A340“. Tai pirmasis tokio įspūdingo dydžio keleivinis orlaivis Šiaulių oro uoste, turinčiame ilgiausią Baltijos šalyse orlaivių pakilimo ir nusileidimo taką.

„Plataus fiuzeliažo „Airbus A340“ orlaivio ilgis siekia 63,69 metrų. Keturių variklių, tolimiesiems, transatlantiniams skrydžiams pritaikytas „Airbus A340“, gali skristi iki 13 500 km, tai būtų kiek mažiau nei tiesioginis skrydis iš Šiaulių į egzotiškąją Taičio salą Ramiajame vandenyne. Orlaivio salonas pritaikytas komfortabiliai 300 keleivių kelionei“, pasakojo orlaivio vyriausiasis pilotas George Lambrianidis.

Akį traukiančiu orlaiviu džiaugiasi ir infrastruktūrą tik ką atnaujinusio Šiaulių oro uosto direktorė Aurelija Kuezada: „Oro uostas orlaivių parkavimo aikštele tapo dar praėjusių metų pavasarį, kuomet bendrovei „Aviatic MRO“ išnuomojome visas stovėjimo aikšteles. Buvo laikotarpių, kai mūsų teritorijoje aviacijos sektoriaus atsigavimo laukė ir 16 orlaivių, tačiau tokio neeilinio svečio iki šiol neturėjome. Smagu, kad oro uoste atsiranda vis daugiau gyvybės ir naujienų, kuriomis galime didžiuotis. Tai signalas, jog einame teisinga kryptimi“.

Į Lietuvą „Airhub Aviation“ orlaivis, anksčiau priklausęs „Air Tahiti“ avialinijų bendrovei, atskrido iš Amano oro uosto Jordanijoje. Šiauliuose orlaivis bazuosis kelis mėnesius, kur jo laukia registracijos procedūros, orlaivis bus paruoštas ir įtrauktas į „Airhub Airlines“ oro vežėjo pažymėjimą.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite