Angle down Atgal

„Šiau­lių Mon­mart­ro res­pub­li­ka’21“ rugp­jū­čio 3–8 d.

 „Laiptų galerija“ antrą kartą rengia Šiaulių miesto reprezentacinio renginio vardą ir statusą turintį tarptautinį dailės festivalį „Šiaulių Monmartro respublika“ pandemijos laikotarpiu.

Šiemet festivalis jau 19-asis, jo credo  „Spalvos disidentas: ružava“. Ir tokį žodį, ir spalvą įtvirtino Lietuvos dailės įžymybė tapytojas Raimundas Sližys. Šių metų festivalio - plenero dalyvių branduolį sudaro Lietuvos atstovai dailininkai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, atvyksta Ukrainos, Latvijos menininkai. Dalyvauja dailėtyrininkės dr. Ramutė Rachlevičiūtė, dr. Dalia Karatajienė.

Rugpjūčio 3 d. 18 val. visus šiauliečius, miesto svečius maloniai kviečiame į Teatralizuotą festivalio atidarymą „Laiptų galerijos“ P. Bugailiškio sode. Didžiojoje salėje dailėtyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė pristatys Raimundo Sližio (1952 – 2008) tapybos parodą. Prancūziškos muzikos programą paruošė Rasa Rapalytė (vokalas), Daumantas Slipkus (fortepijonas). Festivalio gerbėjų laukia dvi gurmaniškos staigmenos – Lietuvos kamerinio orkestro koncertas diriguojant Modestui Pitrėnui, šiaulietis Tadas Motiečius (akordeonas). Specialiai festivaliui rengiama staigmena visai šeimai „Saldi muzikos popietė“ su Simona Zajančauskaite (fortepijonas), Gleb Pyšniak (violončelė), Dalia Dėdinskaite (smuikas). Apie spalvos ir muzikos dermę pasakos Europos virtuozai, o kiekvienas koncerto dalyvis išsineš išskirtinio dizaino vaišių – spalvingo skonio ledų.

Į kiekvieną festivalio renginį reikalinga registracija, bilietai į rugpjūčio 6 ir 7 d. koncertus jau parduodami, juos būtina įsigyti iš anksto.

„Šiaulių Monmartro respublikos“ festivalio mylėtojų laukia parodų atidarymai, kuriuos lydi profesionalios klasikinės muzikos koncertai.

Rugpjūčio 4 d. 18 val. Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Andriaus Apšegos (solistas) koncertas Šv. Jurgio bažnyčioje. Rugpjūčio 5 d. 18 val. paroda - koncertas „Svetimi namai“ Pakruojo sinagogoje. Litvakų kompozitorių muzika dermėje su Matvei Vaisberg tapybos ciklu neseniai garsino Lietuvos vardą ir pirmą kartą skambėjo Romos filharmonijoje.

Rugpjūčio 7 d. 17 val. – Gintaro Palemono Janonio tapybos parodos atidarymas Kelmės kultūros centre. 18 val. –  „Quorum“ vyrų vokalinio ansamblio koncertas.

Rugpjūčio 8 d. 16 val. – festivalio uždarymas Joniškio Raudonojoje sinagogoje, Ričardo Bartkevičiaus tapybos parodos atidarymas, M.K.Čiurlionio kvarteto koncertas.

Apie tapytoją Raimundą Sližį:

1976 m. baigęs valstybinį dailės institutą Raimundas Sližys iškart įsijungė į parodinę veiklą, dirbo restauratoriumi, pedagogu, VDA dėstytoju. R. Sližio kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose, autoriaus darbų yra įsigiję Lietuvos valstybinis dailės muziejus, Magdeburgo valstybinis muziejus (Vokietija), privatūs Lietuvos, Lenkijos, JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Kanados, Gruzijos, Latvijos ir Estijos kolekcininkai. Paroda tarsi nukelia į dailininko dirbtuvę Užupio pusrūsyje, nerakintomis durimis, menininkų bohemos buveinę. Derinasi du nesuderinami dalykai – teptuko rimtumas ir išdykavimai. Dailininko kūriniai dvelkia solidumu, nors nepaslėpsi jų žaismingumo, išplaukiančio iš hipiško ir nesuvaržyto gyvenimo. Raimundo Sližio paroda – unikali proga pamatyti plačią jo kūrybos panoramą, pradedant studentišku tarpsniu,  jaunystės darbais ir įvairių laikotarpių paveikslais,  surinktais iš privačių kolekcijų. Už darbus parodai dėkojame R. ir A. Zabuliams, V. ir D. Jurgaičiams, A. ir A. Ūsoniams, R. ir R. Lauciams, J. ir E. Rimšeliams, M. ir M. Ignatavičiams, L. Oželytei, P. Pukytei, R. Rachlevičiūtei, L. Mertinienei, A.Ginaičiui, E. Armoškai ir kt. Dalis darbų atkeliavo iš Dailės akademijos muziejaus (dir.Vidas Poškus).

Informaciją parengė Ričardas Jakutis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite