Angle down Atgal

Šiaulių miesto valdžia uždaryti prekybos centrų nesiryžo: nuo savaitgalio ribos pirkėjų srautus, neliks poilsio zonų

COVID-19 infekcijai grėsmingai plintant, Šiaulių miesto savivaldybė ieško naujų sprendimų, kaip suvaldyti situaciją mieste. Trečiadienio popietę į posėdį susirinkusi ekstremalių situacijų komisija dar kartą apsvarstė viruso suvaldymo galimybes ir priėmė naujus apribojimus, kurie šįkart labiausiai palies prekybos centrus ir jų lankytojus. Nauja tvarka įsigalios jau šį savaitgalį, o kiek tęsis, priklausys, nuo rezultatų.

 

Pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis tvirtino, kad esamos priemonės neveikia, todėl būtina ieškoti naujų koronaviruso valdymo būdų. Tąkart jis užsiminė, kad ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu ketinama svarstyti galimybę savaitgaliais uždaryti prekybos centrus. Tai esą padėtų išvengti šventėms besiruošiančių žmonių antplūdžio.

Uždaryti prekybos centrų nesiryžo

Visgi šiandien įvykusio posėdžio metu šios minties atsisakyta. Prekybos centrai ir toliau dirbs įprastu grafiku. Nuspręsta įpareigoti prekybos centrų vadovus, kad šie užtikrintų pirkėjų kontrolę. Pagal naujus reikalavimus, prekybos centro bendro naudojimo patalpoje vienam asmeniui turi tekti ne mažiau kaip 10 kv. m. „Anksčiau ši tvarka galiojo tik prekybos zonose, o dabar ją perkėlėme ir į bendro naudojimo zoną. Žmonės turi suprasti, kad prekybos centras – ne laisvalaikio praleidimo vieta,“ – teigė A. Bartulis.

Būtent dėl to, kad šiauliečiai nesirinktų pramogauti į prekybos centrus, nuspręsta juose panaikinti poilsio zonas. Tai reiškia, kad prekybos centruose neliks suolelių, sėdmaišių ir kitų poilsiui skirtų vietų „Pastebėjome, kad nusipirkę maisto prekybos centre ar pasiėmę jo išsinešti iš viešojo maitinimo įstaigų, žmonės nusiima kaukes ir valgo tiesiog ant suolelių. Nuo šiol to daryti nebus galima“, – pasakojo Administracijos direktorius.

Taip pat nuspręsta pratęsti dar spalio mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės priimtą nutarimą, kad prekybos centruose gali lankytis ne daugiau kaip du asmenys. Išimtis netaikoma ir šeimos nariams.

„Vyriausybė šiandien sugriežtino karantino taisykles ir nurodė, jog prekybos centre galima vaikščioti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis. Tiesa, padarė išimtį šeimos nariams. Mes šios išimties atsisakėme, tad viskas lieka, kaip buvę“, – pokalbį tęsė A. Bartulis.

Neformalus ugdymas – tik nuotoliniu būdu

Nauji apribojimai palietė ir ugdymo įstaigas. 5–12 klasių mokiniai ir toliau mokysis nuotoliniu būdu. Išimtis padaryta tik abiturientams ir 10 klasės mokiniams, kurie pagal galimybes gali mokytis mišriu būdu.

Neformalus ugdymas ir toliau bus vykdomas tik nuotoliniu būdu. Jeigu šia forma veiklos vykdyti nepavyksta, tuomet ji turi būti stabdoma. Prieš tai galiojusių išimčių, kurios buvo taikomos užsiėmimams lauke, nuspręsta atsisakyti. Bus draudžiami ir visi sporto renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo varžybas, suderintas su Šiaulių miesto savivaldybės administracija.

Numatyti papildomi autobusų reisai

Pokyčiai laukia ir viešojo transporto. Siekiant sumažinti keleivių srautus rytais, kursuos papildomi autobusai. O tose stotelėse, kuriose paprastai laukia daugiausia žmonių, dirbs asmenys, kurie reguliuos autobusu važiuojančių žmonių srautus. Kitaip tariant, bus atsakingas už tai, kad autobusuose būtų laikomasi visų saugaus atstumo reikalavimų.

 

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite