Angle down Atgal

Šiaulių miesto 5–11 klasių mokiniai į mokyklas negrįš, pradinukų likimas dar neaiškus

COVID-19 sergamumo rodikliui Šiaulių mieste perkopus 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų, miesto valdžia atsigręžė į ugdymo įstaigas. Jau dabar aišku, kad gegužės 10 dieną mokyklos duris turėję praverti 5–11 klasių mokiniai liks mokytis nuotoliniu būdu. Permainos laukia ir pradinukų – tikėtina, kad nuo kitos savaitės, norėdami ir toliau mokytis kontaktiniu būdu, pradinukai turės testuotis.

Pirmadienį vykusios Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijos metu administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė, kaip bus vykdomas tolimesnis mokinių ugdymas Šiaulių miesto mokyklose. Jo teigimu, daugiausia diskusijų savivaldybės administracijoje sulaukė 5–11 klasių mokinių grįžimas į mokyklas. Ilgai svarstyta, kas svarbiau, ar kontaktinis mokymas, ar vaikų ir pedagogų saugumas.

Vis dėl to lemiamą tašką šiuose svarstymuose padėjo praėjusią savaitę savivaldybę pasiekęs Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių skyriaus mokinių prašymas nebeorganizuoti kontaktinio mokymo ir tęsti nuotolinį mokymą iki birželio 1 dienos, t. y. tol, kol vyksta programinis mokymo procesas.

A. Bartulio teigimu, savivaldybė negalėjo nesureaguoti į šį prašymą, todėl nuspręsta atsižvelgti į pačių mokinių nuomonę, juo labiau, kad ir epidemiologinė situacija mieste nėra gera, ugdymo įstaigos irgi neretai tampa koronaviruso židiniais. „Matydama, kad nėra visiškai suvaldytas mokymo procesas ugdymo įstaigose, administracija formuoja tokią išvadą, kad tikslinga būtų 5–11 klasių moksleiviams nebepradėti kontaktinio mokymo proceso. Iki birželio 1 dienos jis vyktų nuotoliniu būdu, o iki birželio 21 dienos pažintines dienas jau būtų galima organizuoti per įvairias išvykas“, – sakė A. Bartulis.

Jis taip pat pabrėžė, kad jeigu atskiros klasės pareikš norą grįžti mokytis kontaktiniu būdu ir prisiims visus reikalavimus, savivaldybė sudarys visas sąlygas saugiai sugrįžti. „Atkreipiame dėmesį, jeigu atsiranda pilnos klasės, kurios nori pereiti į kontaktinį mokymosi būdą ir priima visas reikalingas testavimo sąlygas, kaip tai yra nurodyta Operacijų vadovo sprendimuose, administracija tikrai tokioms klasėms sudarys sąlygas testuotis starto metu, mokymosi proceso metu, kad būtų patenkinti moksleivių poreikiai“, – sakė A. Bartulis.

Pradinukų likimas dar neaiškus

Administracijos direktorius pripažino, kad iki šiol vis dar lieka neaiškus tolimesnis pradinukų mokymosi būdas. Dėl 1–4 klasių mokinių  mokymosi vis dar vyksta diskusija, sprendimas turėtų paaiškėti šiandien po pietų. „Renkame informaciją, nes čia jautriausia yra, kad daugumai tėvelių vis dar nėra priimtini vaikų testavimo būdai, kurie yra siūlomi, ir jų kartojimas mokymo proceso metu. Dėl to diskutuosime su tėveliais, su švietimo įstaigų vadovais, kaip galėtų tęstis kontaktinis mokymasis“, – sakė A. Bartulis.

Jis taip pat pabrėžė, kad situacija rimtėja, sergamumo rodiklis auga, todėl savivaldybė privalo imtis saugumo priemonių, kokios jos bus – paaiškės netrukus. Visgi tikėtina, kad mokiniams testavimo išvengti nepavyks. Tik ketinama procesą supaprastinti ir įtvirtinti dar vieną testavimosi būdą – savikontrolę. Šiuo atveju, vaikas pats gali pasiimti tyrimą iš priekinės nosies landos, prižiūrint mokyklos darbuotojui. Akcentuojama, kad tyrimas neskausmingas, o jį galima atlikti tiesiog mokykloje, ugdymo proceso metu. Taip testuotis reikėtų kas 3–4 dienas.

Abiturientai testuotis neprivalės

Šiandien į mokyklos suolus sugrįžtantiems abiturientams testuotis nebus privaloma. Kadangi daugiau nei 700 Šiaulių miesto abiturientų jau yra pasiskiepiję, į jų grįžimą žiūrima kiek atlaidžiau. Testavimosi klausimą savivaldybė palieka spręsti patiems abiturientams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite