Angle down Atgal

Šiaulių m. garažų bendrijų pirmininkų susirinkimas

Vasario 4 d. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre įvyko Šiaulių miesto garažų bendrijų pirmininkų susirinkimas, kurio metu pristatyti 2019-12-12 priimti Šiaulių miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų (toliau - Nuostatai) pakeitimai, aktualūs garažų paskirties objektų savininkams.

Garažų bendrijų pirmininkai buvo informuoti apie Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimą, kurio 301 straipsnis skelbia, kad mokėjimo pranešimas už atliekų surinkimą ir tvarkymą turi būti siunčiamas kiekvienam nekilnojamojo turto savininkui. Atsižvelgdami į įstatymo pakeitimą bei dažnus garažų bendrijų narių skundus, kad jie mišrių komunalinių atliekų neturi, VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ inicijavo, o Šiaulių miesto savivaldybė pritarė naujiems Nuostatams, kurie iš esmės pakeitė garažų bendrijoms galiojusią tvarką.

Nuo 2020-01-01, garažų bendrijos, kurios neturi mišrių komunalinių atliekų konteinerio, vietine rinkliava neapmokestinamos. Dėl šios priežasties artimiausiu metu iš visų garažų bendrijų teritorijų bus nuimti mišrių komunalinių atliekų konteineriai. Garažų bendrijos, kurios turi poreikį ir norės naudoti mišrių komunalinių atliekų konteinerį, privalės pateikti prašymą garažų bendriją apmokestinti vietine rinkliava kaip atliekų turėtoją, ir garažų bendrija turės prisiimti atsakomybę už konteinerio turinį bei konteinerių stovėjimo vietos priežiūrą. Tokioms bendrijoms vietinė rinkliava bus skaičiuojama pagal faktiškai pašalintų atliekų kiekį (ištuštintų konteinerių tūrį).

Pirmininkams buvo pateikta informacija apie tai, kas yra mišrios komunalinės atliekos, kur reikia vežti didelių gabaritų atliekas bei atsakyta į užduotus klausimus.

Garažų bendrijos, norėdamos susitvarkyti atliekas, kurios nėra priskiriamos mišrioms komunalinėms atliekoms, visus atliekų tvarkytojus pagal atliekų rūšį gali rasti viešame Atliekų tvarkytojų valstybės registre atvr.aplinka.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite