Angle down Atgal

Šiaulių liberalus jaunimas kviečia į unikalų renginį – ,,Debatų ciklas – Šiandien kalba jaunimas“

Šiemet minimi Lietuvos ir Europos jaunimo metai primena, kaip yra svarbu jauniems žmonės būti matomiems bei įvertintiems mūsų visuomenėje. Vienas iš būdų jauniems žmonėms jaustis reikalingiems bei vertinamiems yra įsitraukimas į įvairiausias nevyriausybines organizacijas (NVO) ir visuomenines veiklas. NVO turi daugybę veiklos krypčių, o viena iš jų – politinė. Lietuvoje veikia Jaunųjų konservatorių lyga, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga ir Lietuvos liberalus jaunimas.

Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) – savarankiška, nepartinė ir nepriklausoma jaunimo nevyriausybinė organizacija, vienijanti liberaliai mąstančius jaunus žmones visoje Lietuvoje bei puoselėjanti laisvės ir teisingumo idėjas. Lietuvos liberalus jaunimas skatina jaunimą dalintis žiniomis, kartu augti bei tobulėti, būti pilietiškais ir politiškai aktyviais piliečiais. Organizacija išaugino nė vieną žinomą Lietuvos visuomenės ir politikos veikėją. Didžiausia paskata veikti Lietuvos liberaliame jaunime yra savirealizacija – nesunku atrasti sritį, kurioje jaunas žmogus trokštų veikti ir kurti pokyčių visuomenėje labui. Lietuvos liberalus jaunimas veikia ir Šiaulių mieste.

Šiaulių liberalaus jaunimo (ŠLJ) skyrius savo veiklą atnaujino tik 2021 m. rugsėjį, tačiau organizacija jau spėjo suburti veiklių ir žingeidžių jaunuolių būrį, kuris siekia stiprinti aktyvų, pilietišką Šiaulių krašto jaunimą bei plėsti jo gretas, skatinti domėtis liberalizmu, politiniais procesais mūsų valstybėje ir visame pasaulyje. Nuo praeitų metų rugsėjo, kai buvo atnaujinta skyriaus veikla, organizacija dideliais žingsniais sparčiai judėjo į priekį savo aktyviu įsitraukimu ir organizuojamais renginiais bei akcijomis.

Pirmasis Šiaulių liberalaus jaunimo inicijuotas renginys – diskusija, kurios metu buvo svarstomos jaunimo perspektyvos Šiaulių mieste. Kadangi, Šiaulių liberalus jaunimas yra Lietuvos liberalaus jaunimo padalinys Šiauliuose, ŠLJ delegacija dalyvavo 35 – ojoje Lietuvos liberalaus jaunimo sueigoje bei 30 – ajame LLJ gimtadienyje. Prasidėjus karui Ukrainoje, Šiaulių liberalus jaunimas kartu su Šiaulių miesto savivaldybe vasario 24 d. suorganizavo Ukrainos palaikymo akcija, kurios metu buvo pasmerktas kraujo praliejimas mūsų broliškoje valstybėje. Puikiai suprasdami, koks svarbus ne tik žodinis, bet ir realus palaikymas, ŠLJ organizacijos nariai subūrė karo žiaurumams Ukrainoje neabejingus žmones dar vienai kilniai akcijai - ,,Užriškime karą“. Jos metu buvo pinamos Ukrainos dvispalvės apyrankės, kurios kitą dieną buvo pardavinėjamos šiauliečiams, o visos surinktos aukos buvo skirtos ,,Gelbėkit vaikus“ organizacijai, kuri remia nuo karo Ukrainoje nukentėjusius vaikus. Be daugybės svarbių akcijų bei minėjimų, Šiaulių liberaliam jaunimui, kuris vadovaujasi liberalizmo doktrinos principais, taip pat itin svarbios ir žmogaus teisų bei laisvių, lyčių lygybės, lygiateisiškumo temos. Šiaulių liberaliam jaunimui aktualus jaunimo veikimo politikoje įgalinimas, todėl organizacija džiaugiasi LR Konstitucijos pataisa, kuri leis nuo sekančių Seimo rinkimų kandidatuoti į parlamentą sulaukus 21 – erių metų amžiaus!

Šiaulių liberalus jaunimas, bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto gimnazijomis, kviečia Jus į naujausią mūsų renginį - ,,Debatų ciklas - Šiandien kalba jaunimas". Tai - debatai liberaliomis ir šių laikų visuomenei aktualiomis temomis. Jie orientuoti į pradedančiuosius, kurie nori išbandyti savo jėgas. Gegužės 3 ir 5 dienomis, 16:00 val. kviečiame atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją (Aušros al. 40, Šiauliai) stebėti pusfinalio kovų, kurių metu tarpusavyje rungsis Šiaulių miesto gimnazijų moksleiviai. Gegužės 11 d. 16:00 val. kviečiame atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją (Aušros al. 40, Šiauliai), kurioje vyks geriausiai pasirodžiusių gimnazijų kova – finalas!

Kviečiame mūsų skyriaus veiklą stebėti socialiniuose tinkluose:

Facebook: Šiaulių liberalus jaunimas

Instagram: @siauliuliberalusjaunimas

 

Kartu net prieš vėją!

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite