Angle down Atgal

Šiaulių abiturientai sutrikę: ruoštis lietuvių kalbos įskaitai ar ne?

Šie mokslo metai sudėtingi tiek pedagogams, tiek mokiniams. Nuotolinis mokymas įnešė daug sumaišties į ugdymo procesą. Ypatingai daug nerimo patiria abiturientai, kurių mokslo metų pabaigoje laukia brandos egzaminai. Situaciją dar labiau apsunkina nežinomybė. Abiturientai piktinasi, kad iki šiol dar nežino, ar reikia ruoštis lietuvių kalbos įskaitai? Apie tai, kad įskaita šiemet atšaukta, jie girdėjo tik iš žiniasklaidos. 

Taip pat skaitykite: Abiturientai šiemet atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos

Į Etaplius.lt redakciją kreipėsi abiturientai, kurie tikino, kad jau pavargo gyventi nežinioje. Sausio 22 dieną žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad dėl pandemijos šiemet lietuvių kalbos įskaita atšaukiama. Ši žinia pasiekė ir abiturientus. Visgi jie pripažįsta iki šiol esantys pasimetę, nes nė vienas iš mokytojų, ar mokyklos administracijos darbuotojų šios informacijos negalėjo nei paneigti, nei patvirtinti. Abiturientai iki šiol nežino, kaip jiems elgtis – ruoštis įskaitoms, ar ne. Laiko vis mažėja, o atsakymų nėra. 

Sprendimas pasiekė tik šiandien 

Etaplius.lt susisiekus su Šiaulių miesto savivaldybės Žmogaus gerovės ir ugdymo departamento direktore Asta Lesauskiene, paaiškėjo, kad galutinis sprendimas dėl lietuvių kalbos įskaitos savivaldybę pasiekė tik šiandien. Iki šiol vis dar buvo neaišku, vyko svarstymai. „Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iniciavo lietuvių kalbos mokytojų apklausą, siekdama sužinoti mokytojų nuomonę. Šiaulių miesto lietuvių kalbos mokytojai pasisakė, kad Lietuvių kalbos įskaitos būtų galima atsisakyti, nes ją organizuoti nuotoline forma nelabai yra prasmės“, – sakė A. Lesauskienė. 

Galiausiai ji patvirtino, kad šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministras priėmė tokį sprendimą: „2020–2021 mokslo metais vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos atleidžiamas“.

Taigi abiturientai gali būti ramūs – lietuvių kalbos įskaita šiemet nevyks. 
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite