Angle down Atgal

Šiandien – paskutinė profesionalaus šokio festivalio „ŠOK‘as“ diena

Dovana Telšių kultūrai – taip galėtų įvardinti Žemaitijos sostinėje suorganizuotą pirmąjį profesionalaus šokio festivalį „ŠOK‘as“, jungiantį baletą ir šiuolaikinį šokį. Projektą parengė ir festivalį organizuoja Telšių Žemaitės dramos teatras, projekto idėjos autorė bei koordinatorė – choreografė Ina Levickienė.

„Festivaliu norėjome kultūra besidomintiems telšiškiams padovanoti kuo ryškesnių įspūdžių ir suteikti kuo daugiau naujų, praturtinančių patirčių. Esame dėkingi Lietuvos kultūros tarybai ir Telšių rajono savivaldybei už palaikymą ir paramą organizuojant projektą. Puikių atsiliepimų sulaukęs festivalis paliko įspūdį ne vienam. Viliuosi, kad šis šokio festivalis bus palankiai įvertintas ir kilstelės Telšių kultūrinio gyvenimo kartelės lygį“, – kalbėjo I. Levickienė.

Festivalio atidaryme dalyvavusi Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė džiaugėsi kokybiško turinio renginiu, projekto sumanytojai Inai linkėjo sėkmės ateities projektuose ir skatino nesustoti bei dėti visas pastangas, kad profesionalaus šokio festivalis ŠOK'as taptų tradiciniu ir pavergtų visų telšiškių bei miesto svečių širdis.

Kūrybinėmis dirbtuvėmis festivalis startavo, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir baigiasi. Šiandien – paskutinioji festivalio diena, kurią Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo šokio studija (vad. Ina Levickienė) pradeda kūrybinėmis dirbtuvėmis su choreografu Marijanu Staniulėnu. Tai antroji kūrybinių dirbtuvių dalis. Pirmosios kūrybinės dirbtuvės vyko dar pernai, tik startavus projektui. Praėjusių kūrybinių dirbtuvių rezultatas – Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo šokio studijos ir choreografo Marijano Staniulėno bendras šokio projektas „Teatras – tai tu“.

Už puikų jaunimo šokio studijos pasirodymą dėkojo Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vardu dėkojo ir gyrė vyr. specialistė Vaida Udovičienė bei perdavė jauniesiems šokėjams gardžių dovanų. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams ir visiems, prisidedantiems prie projekto.

Be šio kūrybinio darbo festivalio metu surengti dar penki skirtingi profesionaliojo šokio pasirodymai: renginį atidarė Telšių Žemaitės dramos teatro šokių studijos (vad. Ina Levickienė) auklėtiniai, pasirodė vienintelė step‘o šokio trupė Lietuvoje „Funny beat“, Marijano Staniulėno šokio teatras su šiuolaikinio šokio spektakliu „Jau ne ta“, Baltijos baleto teatras su spektakliu „Saldainių fėjos“ ir projektu „Vienatvės armija“.

Šiandien, rugsėjo 24 d., 18 val. – išskirtinė galimybė išvysti „Vasarvidžio sapną“ (šoka Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai) pagal V. Šekspyro komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“ (spektaklio choreografinė idėja: Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės). Spektaklis per judesį žiūrovui padės atsakyti į keliamus klausimus: kada mes esame savimi? kada esame mūsų susikurtos tapatybės ir vaidmenys? kur yra teatras, o kur yra realybė? kur mes esame tikresni – savo susikurtuose vaidmenyse realybėje, ar keistame pasąmonės valdomame sapnų pasaulyje?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite