Gatvės muzikos dienos dalyviai. Nuotr. E. Šivickaitės
Angle down Atgal

Šeštadienį Joniškis skambėjo muzikos garsais

Šeštadienį Joniškio miestas skambėjo muzikos garsais – į viešąsias erdves grįžo jau tradicija tapusi Gatvės muzikos diena, šiemet skirta Ukrainai, jos palaikymui. Joje galėjo dalyvauti ir Lietuvoje gyvenantys bei muzikuoti gebantys ukrainiečiai. Šiuo metu Joniškio rajone gyvenantys ukrainiečiai neįsitraukė į viešųjų erdvių gaivinimo iniciatyvą.  

Palyginus su kitais mažesniais Lietuvos miestais, Joniškio rajonas pagal atlikėjų skaičių į Gatvės muzikos dieną įsitraukė aktyviai. Tam nepamaišė apniukęs dangus bei lietingas oras. Nuo 12 valandos prie Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos koncertavo tos pačios mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vad. E. Rudienė), o miesto centro aikštėje – Žvelgaičių kaimo kapela (vad. R. Gužauskienė). Po valandos aikštelėje prie „Virtienių restoranėlio“ praeivius dainomis kvietė stabtelti atlikėja Raimonda Žarienė su dukra Širle ir sūnumi Nagliu Teresu bei savo vadovaujamu Kriukų vokaliniu ansambliu „Nostalgija“. Tuo pat metu prie Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos saksofono garsais miestelėnus džiugino tos pačios mokyklos saksofonistų grupė. Nuo 16 iki 17 valandos prie Skaistgirio kultūros namų koncertavo Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos vokalinis moterų ansamblis „Retro“ (vad. R. Eidukienė), o Žagarėje, prie ozo pažintinio tako, – broliai akordeonistai Adrijus ir Ervidas iš Stungių. Dėl pasikeitusių oro sąlygų Gatvės muzikos dienoje nedalyvavo du atlikėjai.

Po muzikinių pasirodymų įspūdžiais apie Gatvės muzikos dieną (GMD) dalijosi R. Žarienė. „Pradžioje negalvojau, kad mūsų pasiklausyti susirinks tiek daug žmonių. Galvojau, kad miestelėnai tiesiog eis ir praeis, o čia – nebuvo laisvų suoliukų, žmonės stovėjo ir plojo, dainavo kartu su mumis. Turėjome tikrai didelę klausytojų auditoriją“, – kalbėjo visą laiką su publika bendravusi atlikėja. Pasibaigus pasirodymams, Joniškio miesto gyventojai organizatorių prašė dažniau surengti tokius muzikinius atlikėjų ir grupių pasirodymus, nes anot jų, buvo labai malonu klausytis gražių dainų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite