Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Vikingai“

Pagaliau. Lauktas, sulauktas ir suvalgytas per 2 dienas. Finalas.

Kitaip ir negalėjo būti – visi sezonai buvo banguoti. Būta ir puikių, ir nelabai. Bet pabaiga sudėjo taškus ir prasmės akcentus – į ką viskas buvo vedama.

Ir? Vikingų istorijos, net ir mistifikuotos, neįmanoma parodyti be kovų, kraujo upių, beatodairiškos, net avantiūriškos drąsos, smurto. Laisvos dvasios, stiprių vyrų ir moterų, karų dėl žemių, turto ir valdžios. Visa tai randame ir antrojoje finalinio sezono dalyje. Kariaujama su rusais, britais, pagaliau – ir nesibodint – savo pačių broliais.

Tačiau šįkart ypač išryškėja kelios temos.

Senosios norvegų religijos žlugimas. Ragnaro Lotbroko sūnūs puikiai supranta: Valhala ir Odinas jau nueina į praeitį. Ir nesvarbu, kiek aukų sukrausi ant senųjų dievų laužo. Ateina kiti laikai, tikėjimai, nuostatos.

Etiniai dalykai. Valstybės/valdžios/tautos ateitis susijusi su asmenybėmis, moraliniais principais ir vertybėmis. Viena neįmanoma be kita. Tautas išlaiko ir į žmones paskui save veda didvyriai su aukštomis/tvirtomis dvasinėmis nuostatomis. Kai viršų ima klasta, manipuliacijos, valdžios troškimas bet kokia kaina, išsigimstama ir išnykstama.

Nesvarbu, kiek naujų žemių, pieno ir medaus upėmis tekančių kraštų ieškotum. Jei į juos ateisi nepasikeitęs, su senomis ydomis, įpročiais ir nusikaltimais – jie taps tuo pačiu senuoju pasauliu. Todėl tai reikia tiesiog paleisti.

Mirtis. Kas yra mirtis? Galbūt tiesiog naujo gyvenimo pradžia.

Nuostabus, visus sezonus vainikuojantis serialo kūrėjų darbas, o kai kurios scenos užburia, sukrečia ir nepaleidžia.

Todėl galima tik padėkoti ir pasidžiaugti, kad šį gėrį teko pamatyti.

Kas toliau? Serialo kūrėjų komanda prabilo apie planus tęsti temą. Bus vikingai po 100 metų. Na na. Lauksim. Įdomu, ką dar parodys.

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB

Daugiau recenzijų rasite čia: Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite