Angle down Atgal

Sekundė pliusams: ką reikia žinoti norint gauti subsidiją jaunai šeimai?

Naujoje podcast'o Sekundė pliusams dalyje nekilnojamojo turto (NT) brokerė Ernesta Lunskytė pasakoja apie jaunai šeimai skirtos valstybinės subsidijos gavimo procesą. Nuosavo būsto klausimas jaunai šeimai gali tapti nelengvu galvosūkiu. Ar žinote, kas gali gauti finansinę paskatą norint įsigyti nuosavą būstą?

„Tikriausiai ne kiekvienas jaunas žmogus žino, kad galėtų pasinaudoti subsidija skirta jaunai šeimai, perkančiai naują būstą“, – pastebi NT brokerė.

Tvirto finansinio pagrindo dar nesusikūrusiems jauniems žmonėms dažnai sudėtinga sukaupti savam būstui reikiamą pradinį įnašą. Finansinę naštą gali palengvinti subsidija.

Ji skiriama sutuoktiniams, auginantiems vieną ar daugiau vaikų, ir kuriems yra iki 36-erių metų. Maksimali būsto kredito suma, kuri neturėtų būti viršijama, yra 87 tūkst. eurų. Dar vienas svarbus niuansas – ne visuose miestuose galima pasinaudoti subsidijos galimybe, todėl prieš pretenduodami į jos gavimą sužinokite, ar jūsų pasirinktoje savivaldybėje ji taikoma.

Nusprendus ja pasinaudoti ir atitinkant keliamus reikalavimus reikia išsirinkti konkretų būstą ar butą, vietą namo statybai apsilankę www.spis.lt ir pateikite prašymą subsidijai gauti. „Savivaldybė išnagrinės jūsų pateiktą prašymą – ar jūsų šeima atitinka visus reikiamus reikalavimus. Gavę teigiamą atsakymą per 15 kalendorinių dienų galite kreiptis į pasirinktą kredito įstaigą dėl finansavimo“, – subsidijos gavimo eigos niuansus pasakoja E. Lunskytė.

Per 4 mėnesius subsidija bus pervesta banko kreditoriui.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite