Angle down Atgal

Sekmadienis džiugins švelniai žiemiškais orais, o savaitės pradžia atneš temperatūrų kontrastus

Savaitę baigsime švelniai žiemiškais orais, o pirmadienį šalį pasieks šiltesnę oro masę nešantis atmosferos frontas, lemsiantis Lietuvoje temperatūrų kontrastus.

Sniegą nešantys debesys jau iškeliauja į rytus ir nakties metu, nors ir spėjo pasnigti daugelyje rajonų, tačiau tas iškritęs sniego kiekis buvo gana nedidelis, LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Sekmadienio rytą lengvai snyguriavo tik rytiniuose kraštiniuose Lietuvos rajonuose, kitur jau buvo be sniego ir dangus pamažu pradeda giedrėti. Vėjas rimo ir toliau rimsta, tai ir pustymai turėtų baigtis, sakė sinoptikė. Temperatūra pažemėjo iki 3-8, kai kur iki 11 laipsnių šalčio. Kelias ateinančias valandas dar galima tikėtis, kad temperatūra šiek tiek nukris.

Sekmadienio diena, pasak sinoptikės, turėtų džiuginti švelniai žiemiškais orais. Juos lems aukštesnio slėgio juosta, atsiras pragiedrulių, tad galėsime pasidžiaugti saulės spinduliais. Nebus ir didesnio sniego, kai kur gali iškristi tik kelios snaigės. Vėjas ir toliau rims, jis bus nepastovios krypties, 3-8 m/s, o temperatūra pakils iki 1-6 laipsnių šalčio, prie jūros bus apie nulį.

Pirmadienį laukiama priartėjančio atmosferos fronto ir nakties metu jis pasieks pajūrį, o dieną slinks per šalį. Daugiau mišrių kritulių sulauks vakariniai rajonai, bet krituliai bus mišrūs, nes šis atmosferos frontas mums atneš šiltesnę oro masę. Temperatūros kontrastas Lietuvoje bus pirmadienį gana didelis, nes nakties metu temperatūra vakariniuose rajonuose svyruos nuo 0-5 laipsnių šalčio, o rytiniuose šals dar iki 8-13, kai kur net iki 15-17 laipsnių šalčio. Šalčiausia turėtų būti Vilniaus ir Varėnos rajonuose, sakė sinoptikė M. Kirkliauskaitė. Dienos metu tas kontrastas irgi išliks, rytiniuose rajonuose išsilaikys neigiamos temperatūros – nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio, o jau šalies vakaruose, prie jūros ir Žemaitijoje, galima tikėtis ir teigiamų temperatūrų, o tai reiškia, kad prasidės tirpti sniegas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite