Angle down Atgal

Sekmadienio lietuvių olimpiečių tvarkaraštis: pasirodys ir senbuviai, ir pirmąkart olimpinėse žaidynėse dalyvaujantys sportininkai

Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis net 16 Lietuvos sportininkų: plaukikai, irkluotojai, buriuotojai, dviratininkė ir šaulys. Pasirodys ir senbuviai, ir pirmąkart olimpinėse žaidynėse dalyvaujantys sportininkai.

 

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį per TV3, TV6 ir naujienų portalą tv3.lt ir vėl kviečia stebėti besitęsiančias plaukikų bei irkluotojų kovas, o taip pat startus tų sportininkų, kurie olimpinėse žaidynėse dalyvauja pirmąkart. Tarp jų – buriuotoja Viktorija Andrulytė, šaulys Karolis Girulis, plaukikė Kotryna Teterkova ir dviratininkė Rasa Leleivytė. Taip pat paskutinę minutę, dėl link į Japoniją artėjančio taifūno, pakeisti ir kai kurie lietuvių startai.

Sekmadienio (07-24) transliacijos:

TV3

 

Irklavimas. Daugiausia mūsų šalies atstovų bus galima išvysti Jūros miško irklavimo trasoje, kur lenktyniaus visos keturios lietuvių įgulos.

4 val. 40 min. Lietuvos laiku varžybas pradės paskutinę akimirką į olimpinį laivą įšokusi vyrų porinės keturvietės įgula – Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armantas Kelmelis.

Dėl dviejų likusių vietų A finale lietuviai rungsis su dar penkių šalių atstovais. Dvi greičiausios valtys pratęs kovą dėl medalių, likusios keturios B finale išsiaiškins galutinę rikiuotę nuo 7 iki 10 vietų.

Dėl kelialapių į finalą sekmadienį Tokijuje kovos dvi Lietuvos porinių dviviečių įgulos – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė bei Aurimas Adomavičius ir Saulius Ritteris. Jų užduotis pusfinalyje aiški – reikia patekti tarp trijų iš šešių greičiausių valčių savo plaukimuose.

Moterų startas – 6.20 val. Lietuvos laiku, vyrų – 6.50 val.

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis 6.10 val. lenktyniaus ketvirtfinalyje. M. Griškonis jau sėkmingai pasirodė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį ir pirmadienį turėjo dalyvauti ketvirtfinalyje vienvietės valties rungtyje. Vis dėlto dėl nenumatytos situacijos – į Tokiją artėjančio taifūno – organizatoriai buvo priversti pakeisti ne vieną tvarkaraštį, tad ir Mariaus rungtis paskutinę minutę perkelta į sekmadienį.

Kovą dėl medalių pusfinalyje pratęs trys iš šešių greičiausių kiekvieno plaukimo irkluotojų. Visi kiti rungsis dėl žemesnių nei 12-oji pozicijų.

05.05-05.50 val. Plaukimas. Dalyvauja – Andrius Šidlauskas (numatoma – 05.39 val.).

Pirmąkart 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinės žaidynėse pasirodęs plaukikas šeštadienį startavo ir Tokijo vasaros olimpinės žaidynėse, kur 100 m nuplaukė greičiau nei Giedrius Titenis ir pateko į pusfinalį. O štai pastrasis savo pasirodymą olimpinėse žaidynėse jau baigė.

9.35-10.35 val. Buriavimas.

Sekmadienį kovas Tokijo žaidynėse pradės abu Lietuvos buriuotojai – RS:X klasės burlente lenktyniaujantis Juozas Bernotas ir „Laser Radial“ klasėje kovosianti Viktorija Andrulytė.

V. Andrulytei tai – pirmosios olimpinės žaidynės. Tiesa, galėjo būti ir kitaip – kiek anksčiau, 2014-aisiais, sportininkė pelnė Lietuvai kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Vis dėlto galiausiai jos vietą užėmė geresnius rezultatus parodžiusi Gintarė Scheidt, kuri pirmoji Lietuvai buriavime iškovojo sidabrinį medalį.

Buriuotojų varžybos vyks greta Enošimos salos, esančios apie 50 km nuo Tokijo.

12.55-14.35. val. Plaukimas. Dalyvauja – Danas Rapšys (numatoma – 13.25 val.), Kotryna Teterkova (numatoma – 13.50 val.)

Šeštadienį dieną 400 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose plaukęs D. Rapšys į finalą nepateko, tačiau sekmadienį dieną jis plauks kitoje rungtyje – 200 m laisvu stiliumi.

K. Teterkovai Tokijo vasaros olimpinės žaidynės taip pat yra pirmosios, tačiau Lietuvoje Kotryna yra rekordininkė – būdama 17-mete, ji pagerino Lietuvos rekordą (plaukdama 400 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje). Šiuo metu merginai – vos 19-a, o kad važiuos į Tokijo vasaros olimpines žaidynes, plaukikė sužinojo tik birželio 17-ąją. Kotryna sekmadienį plauks 100 m krūtine.

„Pasirengimas praėjo sklandžiai, jaučiuosi neblogai, tik alina karštis“, – olimpinio debiuto išvakarėse sakė plaukikė.

Transliacijos per TV6:

07.00-07.45 val. Dviračių plento grupinės lenktynės.

Karštis, tvyrantis Japonijoje, sunks ir moterų grupinių lenktynių dalyvių jėgas. Trasoje, kurioje šiandien baltą vėliavą iškėlė vyrų 234 km lenktynėse dalyvavęs Evaldas Šiškevičius, finišo link mins ir Rasa Leleivytė.

Lenktynės truks iki 11.45 val., tačiau tarp jų įsiterps ir badmintono bei šaudymo transliacijos.

09.00-9.30 val. Dviračių plento grupinės lenktynės.

10.30-11.45 val. Dviračių plento grupinės lenktynės.

Kaip ne vienam naktį startuosiančiam sportininkui, Rasai šios olimpinės žaidynės taip pat yra pirmosios. Rasa šią naktį lenktyniaus 137 km trasoje. Dviratininkė yra vadinama pajėgiausia Lietuvos plento dviratininke, esanti TOP-100 pasauliniame reitinge.

 

9.30-10.30 val. Šaudymas

Kaip ir buriuotojai V.Andrulytei, liepos 25 d. dėl debiuto olimpinėse žaidynėse įsimins ir šauliui Karoliui Giruliui. Jis nuo 7 val. ryto Lietuvos laiku bandys akis taiklumą vyrų orinio šautuvo iš 10 m atstumo rungtyje. Auksinį bilietą į Tokiją K. Girulis išsikovojo Kroatijoje, Osijeke, Europos šaudymo čempionate.

48 šauliai kvalifikacijoje kovos dėl aštuonių vietų finale, kuris irgi vyks rytoj.

Visus lietuvių olimpiečių startus galima stebėti per TV3, TV6 ir naujienų portale tv3.lt, o karčiausios naujienos, rezultatai ir transliacijos – specialiame tv3.lt polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020 .

Parengta pagal TV3 ir LTOK

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite