Angle down Atgal

Sekmadienį – šeši pranešimai apie gaisrus: kylantys garai klaidino gyventojus

Tokio „karšto“ sekmadienio Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje seniai nebuvo. Ugniagesiai visą dieną skubėjo į galimas nelaimių vietas. Jiems tądien teko gesinti gaisrus, tačiau net pusė iškvietimų buvo nepagrįsti: žmonės, pamatę kylančius garus, pagalvojo, kad dega butas, lopšelis-darželis „Vaikystė“ ir „Giraitės“ turgus.

Šeštadienis buvo ramus

Šeštadienio dieną ir naktį ugniagesiai iškvietimų nesulaukė. Tačiau tuoj po vidurnakčio, sekmadienio naktį juos pasiekė pirmasis pranešimas apie įvykusią nelaimę.

1 val. 10 min. gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Uosių gatvėje, pravažiuojant matyti iš namo rūkstantys dūmai.

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams atviros liepsnos nebuvo, paaiškėjo, kad smilko ir rūko prie kamino besiliečiančios medinės lauko virtuvės konstrukcijos. Ugniagesiai gaisrą užgesino, atardė 3 m² stogo dangos.

Pamanė, kad dega butas

10 val. 59 min. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Chemikų gatvėje, iš buto rūksta dūmai. Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams ir atlikus žvalgybą, gaisro požymių nenustatyta nei namo išorėje, nei viduje.

Gyventojai galimai matė kylančius garus ir pamanė, kad kažkas dega. Pranešimas pripažintas  nepagrįstu.

Sujudimas darželyje

Popietę, 16 val. 08 min., gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, žmonės mato baltus dūmus, galimai dega darželis.

Į įvykio vietą išsiųstos padidintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Tačiau joms atvykus gaisro požymių nebuvo, vaikų lopšelio-darželio „Vaikystė“ pastate komunalininkai tvarkė vandentiekio trasą, garavo vanduo.

Žmonės, pamatę garus, pagalvojo, kad dega darželis.

Sudegė rūkykla

19 val. 02 min. pravažiuojantis žmogus pranešė, kad Kėdainių rajono Vilainių kaime kažkas dega, galimai ūkinis pastatas.

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams paaiškėjo, kad dega vienkiemyje be priežiūros palikta medinė 1,5x 1,5 m rūkykla. Gaisro metu rūkykla ir rūkoma mėsa (apie 20 kg) stipriai apdegė. Išsaugotas už 8 metrų esantis rąstinis ūkinis pastatas.

Sujudimas „Giraitėje“

Vos tik užgesinus rūkyklą Vilainiuose ugniagesius pasiekė dar vienas pagalbos skambutis.

19 val. 44 min. daugiabučio gyventojai pranešė, kad Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, virš  „Giraitės“ turgaus stogo mato daug dūmų, įtaria, kad pastatas dega.

Į įvykio vietą išsiųstos padidintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Joms atvykus ir atlikus žvalgybą ant stogo ir pastato viduje gaisro požymių nebuvo, per ventiliacijos angą kilo garai.

Galimai gyventojai sumaišė garus su dūmais ir pamanė, kad kilo gaisras.

Užsidegė kaminas

Ugniagesiai negalėjo pailsėti ir naktį. 23 val. 51 min. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Jubiliejaus gatvėje, dega suodžiai kamine.

Į įvykio vietą atskubėjus gelbėtojams nustatyta, kad namas mūrinis, renovuojamas, 8x9 m dydžio, 1 aukšto, su mansarda.

Savininkai paaiškino, kad dūmų detektorius dar neįrengtas. Ugniagesiai pabudėjo, kol suodžiai saugiai išdegė. Namas nenukentėjo.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite