Angle down Atgal

Šeimos gynimo marše dirbs gausios policijos pajėgos

Šeimos gynimo marše šeštadienį dirbs gausios policijos pajėgos, pranešė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tačiau pareigūnai konkretaus skaičiaus neįvardijo.

„Renginyje dirbs gausios policijos pajėgos, kurios bus pasirengusios pagelbėti ir padėti. Dirbs uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, taip pat kinologai“, – per trumpąją spaudos konferenciją penktadienį sakė R. Požėla.

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Saulius Gagas teigė, kad pareigūnų skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių priežasčių, tačiau bus pasitelktos pajėgos ir iš kitų rajonų.

„Tas skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių sumetimų, bet jų bus tiek, kiek reikia“, – klausiamas, kiek pareigūnų budės per renginį, atsakė S. Gagas,

Policijos atstovai teigė gavę informaciją, kad planuojama, jog renginyje bus apie 7 tūkst. dalyvių, tačiau numatoma, kad skaičiai iš tiesų bus didesni.

Anot policijos generalinio komisaro, renginyje taip pat dirbs speciali policijos grupė, pareigūnai civiliais drabužiais, kurie bus pasirengę deeskaluoti konfliktus, jei tokių kiltų.

„Taip pat dirbs speciali policijos speciali grupė, civiliais drabužiais vilkintys pareigūnai su specialiu raiščiu, kad juos būtų galima atskirti, pagrindinis jų uždavinys – bendrauti  su dalyviais, atsakyti į klausimus, padėti įvairiose situacijose, spręsti klausimus ir deeskaluoti galimus konfliktus, jei tokių bus“, – sakė R. Požėla.

Šeštadienį Vilniuje rengiamas Šeimos gynimo maršas, kurio dalyviai protestuos prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Organizatoriai teigia besipriešinantys valdančiosios daugumos iniciatyvoms, kurias laiko prieštaraujančiomis Konstitucijai, socialinių lyčių koncepcijos diegimui švietimo įstaigose. Pasak jų, svarstomos iniciatyvos prieštarautų konstituciniam principui, leidžiančiam tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

Planuojama, kad renginio dalyviai pajudės iš Klaipėdos, o pakeliui prie jų prisijungs dalyviai iš visų šalies regionų. 18 valandą planuojamas renginys Vilniaus Vingio parke.

Renginio iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Reaguojant į šį renginį feisbuke atsirado iniciatyvų Vingio parke surengti alternatyvius renginius, palaikančius LGBT bendruomenę.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite