Angle down Atgal

Seimo vadovė: prezidento sprendimo dėl migrantų teisių įstatymo laukiama trečiadienį

Prezidento Gitano Nausėdos sprendimo dėl migrantų teises apribojančių pataisų laukiama trečiadienį, po nuotolinio susitikimo su šalies vadovu ir kitais atstovais pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Su prezidentu kabėjomės apie pusvalandį apie susidariusią situaciją, prezidentas pasakė, kad rytoj apsispręs dėl vetavimo“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Prezidentas G. Nausėda prieš tai su Seimo pirmininke, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu aptarė praėjusią savaitę priimtas įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas.

Jomis apribotos kai kurios neteisėtų migrantų teisės, šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl jų antplūdžio.

Žmogaus teises ginančios nevyriausybinės organizacijos pareiškė, kad pataisos iš esmės įteisins žmogaus teisių pažeidimus. Teisininkai išsakė pastabų dėl galimo pataisų prieštaravimo Konstitucijai dėl neužtikrintos teisės į apeliaciją, sulaukus neigiamo sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo.

Parlamento vadovė teigė šalies vadovui pažadėjusi, kad parlamentas prie pataisų peržiūros bet kokiu atveju grįš rudens sesijoje.

„Aš iš savo pusės pasakiau, kad rudenį bet kokiu atveju grįšime prie šio įstatymo peržiūrėjimo ir manau, kad tas pažadas gali tapti svarbiu argumentu nevetuojant, bet rytoj sužinosime sprendimą“, – teigė Seimo pirmininkė.

Anot jos, prezidento abejones kelia tos nuostatos, dėl kurių ir buvo išsakyta žmogaus teisių gynėjų ir teisininkų kritika.

„Akivaizdu, kad nerimas yra susijęs su galimais nelegalių migrantų žmogaus teisių suvaržymais, tačiau, kaip sakiau anksčiau, mes neturime įsigaliojusio įstatymo ir būtų logiška rudenį grįžti prie jo peržiūros“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Veto atveju, jos vertinimu, valdantieji turėtų inicijuoti neeilinę sesiją, kuri greičiausiai galėtų būti sušaukta kitą savaitę.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite