Angle down Atgal

Seimo pirmininkė dėl V. Mizaro: nors buvo homofobiškų pareiškimų, parodėme, kad svarbu asmens laisvės

Seimui antradienį pritarus Vytauto Mizaro kandidatūrai į Konstitucinio Teismo teisėjus, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad, nepaisant to, jog kilusiose diskusijose buvo kandidatui adresuotų homofobiškų pareiškimų, parlamentarai visgi parodė, kad jiems svarbios asmens laisvės ir žmogaus teisės.

„Tikėjau, kad dauguma Seimo narių įvertins teisės profesoriaus, dr. Vytauto Mizaro profesionalumą ir kompetenciją. Taip, mes turime būti kritiški ir labai atsakingai vertinti kiekvieno Seimo skiriamo pareigūno, tarnautojo ar teisėjo kandidatūras. Tačiau tai turime atlikti taip pat profesionaliai. Kitaip neturime teisės profesionalumo reikalauti iš kitų.

Antradienį 75 Seimo nariai parodė, kad jiems yra svarbios esminės asmens laisvės ir žmogaus teisės. Nuo pat V. Mizaro pristatymo, kaip kandidato į Konstitucinio Teismo teisėjus, buvo visokių pareiškimų jo adresu. Kai kuriuos tikrai galime prisikirti homofobiškiems.

Tačiau šiandien Seimas patvirtino profesorių. Padarėme dar vieną labai gerą darbą“, – socialinio feisbuko tinklopaskyroje rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Antradienį per slaptą balsavimą V. Mizaro kandidatūrą palaikė 75 Seimo nariai, 44 buvo prieš,14 parlamentarų susilaikė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite