Angle down Atgal

Seimo narys Domas Griškevičius klausia: Jei būtų Jūsų valia, kurią rinkimų sistemą pasirinktumėte?

Valdančioji konservatorių frakcija inicijuoja visų rinkimų sistemų peržiūrą. Sako, kad reikia peržiūrėti Seimo ir Savivaldos rinkimų įstatymą.

Nors pirminiame pranešime apie konkrečius pasiūlymus nėra kalbama daug, akivaizdu, kad palaikoma idėja keisti dabartinę mišrią rinkimų sistemą į proporcinę (renkama tik pagal partijų sąrašus). Teigiama, kad daugelyje vakarų pasaulio valstybių dominuoja proporcinė sistema.

Kalbant apie Savivaldą, laukia Konstitucinio teismo išaiškinimo dėl tiesioginių merų rinkimų atitikimo LR Konstitucijai, kurie beje, labai palankiai vertinami gyventojų tarpe.

Primenu, kad dabartinė Seimo rinkimų sistema yra mišri - 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardoje, 70 – daugiamandatėje, tai yra pagal partijų keliamus sąrašus.

Kiekviena sistema, žinoma, turi savo pliusus ir minusus, tačiau būtų įdomu išgirsti Jūsų nuomonę dėl rinkimų sistemos pasirinkimo.

Nuoroda į apklausos formą - https://polltix.co/v/PRW1o3A?fbclid=IwAR1WEIWPBhQFLz8j64CMKwMUDV93u67UmENFMY43stI_4YSlmWgHm6sFmkM

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite