Angle down Atgal

Seime – antras 2022-ųjų valstybės biudžeto svarstymas

Seimas ketvirtadienį antrą kartą svarstys 2022 metų valstybės biudžeto projektą. 

Vyriausybės pakoreguotame kitų metų biudžete didėja ne tik jo pajamos bei išlaidos, bet ir valdžios sektoriaus deficitas – 0,2 punkto iki 3,3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Trečdalis deficito prieaugio yra dėl vienkartinių išlaidų, susijusių su pandemijos suvaldymu ir migrantų krize.

Pajamų didėjimas susijęs su nustatytu Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) mokėjimo grafiku Naujos kartos Lietuva planui – kitąmet tam bus skirta 504,2 mln. eurų.

Biudžete daug dėmesio skiriama žmonių pajamų didinimui: auga neapmokestinamosios pajamos, minimali alga, įstaigų vadovų mažiausi koeficientai, bazinis pareigūnų atlyginimų dydis. Numatyta 16 mln. eurų tikslinė dotacija savivaldybėms šildymo kompensacijos mokėti, išplečiamas gyventojų, galėsiančių gauti kompensacijas, ratas.   

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad „fundamentalių prieštaravimų“ 2022 metų biudžeto projektui neišsako nei opozicija, nei pozicija, todėl jis vertinamas pozityviai. 

Prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius yra pareiškęs, kad kiti metai yra paskutiniai, kai dėl koronaviruso pandemijos pasekmių galioja lankstesnės fiskalinės drausmės taisyklės, todėl, anot jo, labiau didinti biudžeto deficito galimybių nelieka ir jis turi mažėti. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mykolas Majauskas yra apgailestavęs, kad nepavyko išvengti biudžeto deficito augimo, todėl jis įsitikinęs, kad Vyriausybė ir Seimas dar turės svarstyti, kaip didinti biudžeto pajamas.  

Be Europos Sąjungos lėšų, valstybės biudžeto pajamų planas didinamas 17 mln. eurų iki 11,112 mlrd. eurų, numatomos išlaidos – 141,5 mln. eurų iki 13,301 mlrd. eurų.

Planuojamos pajamos, su Europos Sąjungos lėšomis, kitąmet turėtų siekti 14,381 mlrd. eurų, o išlaidos – 16,628 mlrd. eurų. Palyginti su pirminiu biudžeto projektu, planuojamos valstybės pajamos didėja 521,2 mln. eurų, išlaidos – 146,1 mln. eurų. 

Valdžios sektoriaus skola 2022 metų pabaigoje turėtų sudaryti 44,8 proc. BVP. Šių metų pabaigoje ji turėtų sudaryti 45,8 proc. BVP.

Po antrojo biudžeto projekto apsvarstymo po kelių dienų vyksta jo priėmimas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite