Angle down Atgal

Seimas svarstys siūlymą leisti savivaldybių tarybų komitetams posėdžiauti nuotoliu

Seimas svarstys siūlymą savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms posėdžiauti nuotoliniu būdu ir tuo atveju, jei šalyje nėra paskelbto karantino ar ekstremalios padėties.

Pagal šią savaitę parlamente pateiktas pataisas, komitetų bei komisijų posėdžiai galėtų vykti ir mišriu būdu, daliai narių fiziškai susirenkant į komiteto posėdį, o kitai daliai savivaldybės tarybos narių dalyvaujant nuotoliniu būdu.

Tokiems pakeitimams pritarta po pateikimo, toliau Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) inicijuotas pataisas svarstys komitetai.

Nuotoliniu būdu ar mišriu būdu savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų posėdžiai vykti negalėtų, jeigu tam raštu prieštarautų daugiau kaip pusė jų narių, nebent paskelbta ekstremali padėtis ar karantinas.

Pataisas pristatęs VVSK vadovas, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Ričardas Juška teigė, kad leidimas posėdžiauti nuotoliu sudarys sąlygas savivaldybėms optimaliau organizuoti darbą.

Šiuo metu savivaldybių tarybų komitetai ir komisijos gali posėdžiauti nuotoliniu būdu nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu.

Savivaldybių tarybų posėdžiai nuotoliniu būdu irgi gali būti rengiami, jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino jie negali vykti savivaldybės tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai. Šios nuostatos Seimo VVSK pildyti nesiūlo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite