Angle down Atgal

Seimas svarstys, kaip padėti ilgalaikiams bedarbiams

Seimas skubos tvarka ketina svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, kuriose siūloma numatyti galimybę užimtumo didinimo programas rengti darbo paieškos išmoką gaunantiems ar ją gavusiems asmenims.

Antradienį už tokias Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Lino Kukuraičio pateiktas įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 85 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 2 parlamentarai susilaikė.

Tikimasi, kad siūlomos įstatymo pataisos leis efektyviau įtraukti į darbo rinką ilgalaikius bedarbius.

Anot projekto iniciatorių, Užimtumo įstatymą svarbu keisti tam, kad savivaldybės galėtų lanksčiau įtraukti šiuos žmones į užimtumo didinimo programas. Užimtumo tarnyba jiems gali padėti taikydama aktyvias darbo rinkos priemones, tačiau nepakeitus įstatymo, anot Seimo "valstiečių", savivaldos rankos surištos.

Užimtumo tarnybos skelbiamais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje 40,8 procento bedarbių sudaro ilgalaikiai bedarbiai, šis skaičius daugiau kaip du kartus didesnis už fiksuotą pernai tokiu pat metu. Tarnyba taip pat nurodo, kad beveik pusė šių žmonių nėra įgiję jokios kvalifikacijos.

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose darbo paieškos išmoką gaunantys ar ją gavę asmenys nėra įtraukti į jokias programas ar kitas pagalbos priemones, integruojančias į aktyvią darbo rinką.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite