Angle down Atgal

Seimas svarstys, ar kai kuriais atvejais atleisti gyventojus nuo rinkliavos už atliekų tvarkymą

Seimas po pateikimo pritarė Atliekų tvarkymo įstatymo pataisai, kuria siūloma numatyti, kad rinkliavą už atliekų tvarkymą reikėtų mokėti tik už tuos nekilnojamojo turto objektus, kuriems teikiama komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslauga.

Jeigu Seimas pritartų, nereiktų mokėti už tuos objektus, kuriais nesinaudojama ir kuriuose atliekų nėra, pvz., niekas negyvena, savininkai emigravę  ir pan.

Už tokį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Algirdo Butkevičiaus ketvirtadienį pateiktą projektą po pateikimo balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė  48 parlamentarai.

Pasak parlamentaro, projektą parengti paskatino gyventojų skundai dėl privalomo rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjimo, nors paslauga nesinaudojama. 

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras A. Butkevičius sako, kad šiuo projektu nuo rinkliavos siūloma atleisti tik visiškai nenaudojamo turto savininkus.

Esama komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų kainodara neatitinka, A. Butkevičiaus nuomone, mažiausiai dviejų Atliekų tvarkymo įstatyme įtvirtintų kainodaros principų – proporcingumo ir „teršėjas moka“. Jo nuomone, priėmus teikiamą projektą, rinkliavos už atliekų tvarkymą nustatymas taptų teisingesnis, už paslaugą nebeturėtų mokėti tie, kurie ja nesinaudoja.

Šiuo metu išimčių tiems savininkams, kurie nesinaudoja turimu gyvenamuoju būstu, nėra nustatyta – jie bet kokiu atveju turi mokėti pastoviąją įmokos dalį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite