Angle down Atgal

Seimas priėmė svarstyti siūlymą už vaikų priežiūrą mokėti ir proseneliams

Seimas sutiko svarstyti „valstiečių“ siūlymą leisti vaiko priežiūros išmoką mokėti ir proseneliams – į ją galėtų pretenduoti tik darbingo amžiaus ir draudžiamųjų pajamų turintys žmonės. 

Už, kad  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą Seimas svarstytų, balsavo 61 parlamentaras, 12 – prieš ir 47 susilaikė. Toliau pataisas Seimas svarstys rudens sesijoje. 

Vyriausybės paprašyta pateikti išvadą dėl pataisų.  

Pakeitimą siūlančio buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, papildomų biudžeto lėšų tam nereikės, nes prosenelių prižiūrimų vaikų tėvai dirbs ir mokės visus mokesčius. 

Kaip ir seneliams, taip ir proseneliams, pinigai nebūtų mokami, jeigu abu vaiko tėvai neturėtų teisės į išmoką – per dvejus metus nebūtų sukaupę bent 12 mėnesių darbo stažo. Tačiau jei bent vienas iš tėvų turi tokią teisę, ją gauna ir seneliai bei proseneliai. 

„Sodra“ BNS nurodė, kad tokių senelių 2019 metais buvo vidutiniškai 709 per mėnesį, 2020 metais – 1091, o šių metų pirmąjį ketvirtį – 1204. Bendras vidutinis vaiko priežiūros išmokos gavėjų skaičius Lietuvoje užpernai buvo 41 tūkst., pernai – 40 tūkst., o šiemet – 39 tūkst. per mėnesį.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite