Angle down Atgal

Seimas nusprendė pensijų ir išmokų gavėjams rugpjūtį skirti po 200 eurų

Seimas ketvirtadienį nusprendė pensininkams ir įvairių kitų socialinių išmokų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms rugpjūtį skirti vienkartines 200 eurų išmokas.

Jei prezidentas pasirašys įstatymą, pinigus gaus apie 910 tūkst. tūkst. gyventojų, jiems iš viso bus išmokėta 182 mln. eurų.

Už tokį Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymą ketvirtadienį balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 8, o 6 susilaikė.

Kelių socialinių išmokų gavėjai galės gauti tik vieną subsidiją, ji nebus paveldima. Jokių prašymų ją gauti nereikės rašyti, o išmoka neturės įtakos skaičiuojant kitas žmogaus gaunamas socialines išmokas. Išmoką gaus tik Lietuvoje gyvenantys žmonės.

Vienkartines išmokas pirmiausia gaus pensijų ir socialinių išmokų gavėjai, kuriems jos būtų paskirtos iki birželio, o jeigu vėliau, 200 eurų jie gautų su pirma išmoka.

200 eurų išmokas gaus senatvės pensininkai, netekto darbingumo, našlių, našlaičių, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko, socialinės ir dar kelių šalpos pensijų, taip pat kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjai.

Valdantieji teigia, kad vienkartinės išmokos paskatins vartojimą ir sumažins skurdą. Kritikai sako, kad taip valdžia siekia įsiteikti rinkėjams prieš spalio mėnesio Seimo rinkimus.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite