Angle down Atgal

Seimas nesiėmė reguliuoti šunų dresūros

Seimas nepritarė siūlymui uždrausti šunų mokymui bei dresūrai naudoti dygliuotus, smaugiamuosius ir elektrinius antkaklius.

Už tai numatančias Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Jonausko antradienį pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos bei Administracinių nusižengimų kodekso pataisas po pateikimo balsavo 45 Seimo nariai, 9 buvo prieš, susilaikė 54 parlamentarai. Projektas galutinai nepalaidotas, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Seimui buvo siūloma įteisinti baudas už gyvūnus žalojančių antkaklių pardavinėjimą. Pagal siūlytą projektą, už dygliuotų, smaugiamųjų, elektros šoko antkaklių naudojimą ir prekybą asmeniui grėstų bauda nuo 50 iki 150 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1200 eurų iki 2200 eurų. Nusižengus pakartotinai asmenys sulauktų 150–300 eurų, o juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 2200 iki 3200 eurų baudos.

Žiauriu elgesiu su gyvūnais dresūros ar mokymu metu taip pat siūlyta laikyti ir stresą sukeliančių veiksmų atlikimą judesiais, gestais, garso priemonėmis ir kitais būdais.

Seimo nario L. Jonausko duomenimis, elektriniai antkakliai su elektros šoku yra uždrausti Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje. Dygliuoti antkakliai taip pat draudžiami Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, kai kuriuose Ispanijos regionuose.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite