Angle down Atgal

Seimas ketina supaprastinti sutikimo skiepytis tvarką: būtų mažiau popierių pildymo

Seimas ketina supaprastinti sutikimo skiepytis tvarką, kad žmogui reikėtų pildyti mažiau popierinių formų.

Parlamentas šią savaitę po pateikimo bendru sutarimu pritarė projektui, kuriuo supaprastinamas sutikimas skiepytis pandemijos sąlygomis, kai paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas. Toliau jį svarstys Seimo Sveikatos reikalų komitetas.

Buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad savanoriškai į skiepijimo vietą skiepytis nuo pandemiją sukėlusios ligos atvykęs pacientas būtų traktuojamas kaip davęs sutikimą pasiskiepyti, t. y. jis neturėtų pildyti raštiško sutikimo.

„Panašus analogas yra su greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimu, kai yra laikoma, kad jeigu jau pacientas paskambino greitajai pagalbai ir ją išsikvietė, suprantame, kad jis nori, kad jam pagalba būtų suteikta ir sutinka, kad ji būtų suteikta, šiuo atveju yra lygiai toks pat principas siūlomas“, – sako A. Veryga.

„Jeigu pacientas atvyko skiepytis, tai laikoma, kad jisai sutinka būti paskiepytu ir jam nereikėtų pildyti labai didelio kiekio dokumentų“, – buvęs ministras cituojamas Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime

Pasak A. Verygos, siūlomi pakeitimai nepaneigia prievolės informuoti pacientą apie galimus pašalinius poveikius, ar kitą reikalingą informaciją, jam prieinamoje matomoje vietoje. Tokios informacijos teikimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite