Angle down Atgal

Savanoriškai grįžtančių namo migrantų nebus daug – R. Liubajevas

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad savanoriškai grįžtančių namo neteisėtų migrantų nebus daug, net jeigu Lietuva pasiūlys jiems finansinę paramą.

Taip jis kalbėjo Lietuvoje rengiantis įtvirtinti tvarką, kad pasieniečiai ir migracijos pareigūnai galėtų siūlyti pinigų į kilmės šalis norintiems grįžti migrantams.

„(...) jei žmonės sutinka savanoriškai grįžti į savo kilmės šalį, toks variantas svarstytinas ir manau, kad jis padėtų įtikinti žmones, kad jie pasirinktų šį kelią“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Liubajevas.

„Bet noriu pasakyti, kad tokių asmenų neturime daug. Be to, žmonės gana dažnai keičia nuomonę“, – pridūrė jis.

Anot VSAT vado, šiuo metu apie dešimt migrantų yra išsakę norą savanoriškai sugrįžti į kilmės šalį, bet „kiekvieną dieną tas skaičius labai smarkiai keičiasi“.

Lietuvoje svarstoma įvesti tvarką, kad pasieniečiai ir migracijos pareigūnai galėtų pasiūlyti kišenpinigius ir lėšas lėktuvo bilietams įsigyti norintiems į kilmės šalį grįžti migrantams.

Ši tvarka turėtų būti patvirtinta kitą savaitę vidaus reikalų ministrės įsakymu, teigia Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Tikslios sumos, kurios bus siūlomos migrantams, dar nėra aiškios. Taip pat nėra aišku, ar jos bus mokamos iš europinių, ar nacionalinių lėšų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite