Angle down Atgal

Savaitės pradžioje padidės geomagnetinis aktyvumas

Spalio 9-osios rytą išsiveržė nerimastingoji saulės dėmė AR2882, sukėlusi stiprų M1.6 klasės saulės pliūpsnį ir į Žemę nukreiptą vainikinės masės išmetimą. NASA „Solar Dynamics“ observatorija užfiksavo ekstremalų ultravioletinės spinduliuotės blyksnį.

Iš šio pliūpsnio pasklidusi spinduliuotė jonizavo Žemės atmosferos viršų. Tai, savo ruožtu, sukėlė trumpųjų bangų radijo signalo nutrūkimą virš Indijos vandenyno. Aviatoriai, mėgėjiško radijo operatoriai ir laivai jūrose galėjo pastebėti keistus to poveikius, žemesniuose nei 25 MHz dažniuose, praneša spaceweather.com.

Nauji kadrai iš „SOHO“ patvirtina, kad sprogimas nusviedė vainikinės masės išmetimą beveik tiesiai Žemės link. Tai vadinama „vainikinės masės išmetimo halu“, nes atrodo, kad jis visiškai apsupa saulę.

Prognozuojama, kad šios audros debesis Žemę, pasieks vėlyvą spalio 11 ar spalio 12 d. ir potencialiai gali įplieksti nuo G1 iki G2 klasės geomagnetines audras.

Gismeteo.lt galite sekti geomagnetinio aktyvumo prognozes. Remiantis dabartiniais duomenimis, žymesnis suaktyvėjimas prognozuojamas pirmadienio vakarą, ir naktį iš pirmadienio į antradienį. Tuo metu Kp indeksas svyruos tarp 4-6 balų, tai reiškia silpną/vidutinę geomagnetinę audrą. Dienomis vyraus silpnas suaktyvėjimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite