Angle down Atgal

Saulės elektrinė – savarankiška inovacija jūsų namams

Elektros kaina – tai bene pagrindinė tema, kuri dabar eskaluojama visais frontais. Dėl tam tikrų ekonominių aspektų, elektros kaina 2022 metais pakilo, todėl kai kurie vartotojai buvo priversti ieškoti strategiškai palankesnių energijos sprendimų.

Viena jų – tai saulės elektrinės. Nors šis energijos gamybos būdas jau ilgą laiką naudojamas ir ženkliai paplitęs užsienyje, Lietuvoje vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.

Vis daugiau nuosavų namų gyventojų ir ne tik siekia tapti savarankiški, todėl mielai renkasi tokius inovatyvius elektros gamybos būdus, kaip saulės elektrinės. Vis dažniau galima pastebėti įdomius įrenginius (saulės modulius) ne tik ant individualių, bet ir ant daugiabučių pastatų stogų,. Tiesa, tai jau kolektyvinis viso pastato gyventojų sprendimas, o jį priimti gali būti sunku, jeigu tų gyventojų yra daug, nes ne visi taip noriai pasitiki naujovėmis.

Elektros tarifai, kuriuos dabar siūlo kai kurie tinklai, ne visada tenkina asmeninius finansų poreikius, todėl tenka ieškoti optimalesnių galimybių. Elektros kainos 2022 ir kitais metais tikėtina, kad dar augs, todėl verta rinktis nepriklausomus elektros tiekėjus. Jie padėtų įsirengti saulės elektrinę, kurios dėka iš jūsų bus perperkama perteklinė elektros energija (esant poreikiui), ir suteikiama papildoma, jeigu pritrūksite savos.

Kad būtų paprasčiau pasirinkti, verta šiek tiek daugiau susipažinti su pačių saulės elektrinių veikimo principu. Yra du esminiai skirtumai tarp saulės kolektorių ir saulės elektrinių ir daugelis juos vis dar maišo.

Kas yra saulės kolektoriai ir kaip jie veikia?

Šie įrenginiai surenka ir (arba) koncentruoja spinduliuotę gaunamą tiesiogiai iš saulės. Todėl dažniausiai jie būna įrengiami ant pastatų stogų. Montavimas turi būti labai tvirtas, kadangi juos veikia itin nepalankios oro sąlygos. Saulės kolektoriai pirmiausia naudojami aktyviai saulės šilumai gauti, o tada jau galima namuose šildyti vandenį asmeniniam naudojimui.

Šis būdas suteikia alternatyvą centrinio vandens šildymo sistemoms ir ilgainiui padeda sumažinti elektros sąnaudas, taigi ir sutaupyti pinigų. Šildomas vanduo gali būti naudojamas ir jūsų radiatoriuose, tačiau tik tuo atveju, jeigu esate atsijungęs nuo centralinio šildymo sistemų.

Saulės kolektoriai taip pat gali būti sujungti į masyvą ir gaminti saulės energiją šiluminėse elektrinėse. Trumpai tariant, šie įrenginiai skirti gaminti ne elektros energijai, o šilumai. Tokia namų investicija gali ir neatsipirkti, kadangi kolektoriai negamina elektros namams. Jums bus taikoma visiems įprasta elektros kaina 2022 ir kitais metais, pagal pasirinktą tiekėją.

Saulės kolektorių tipai:

 • plokštieji (aliuminio konstrukcija, naudojami nuosaviems namams);

 • vakuuminiai (sudaryti iš šiluminių vamzdelių, naudojami nuosaviems namams);

 • linijiniai (dar vadinami paraboliniais, nenaudojami nuosavuose namuose. Didelio galingumo kolektoriai paprastai naudojami elektrinėse);

 • taškinio fokusavimo (dideli įrenginiai, montuojami ne ant pastatų stogų, skirti masinei energijai gaminti).

 • Saulės elektrinę įsirengti tikrai verta, nes padidėja namo vertė, prisidedama prie gamtos išsaugojimo, bei, žinoma, ženkliai sutaupoma pinigų, kadangi turint savarankišką elektrą, toks dalykas, kaip elektros kainos 2022 ar kitais metais taps nebesvarbus.

  Jūs turėsite savo elektrą ir dar galėsite parduoti jos perteklių. Taip pat, jeigu elektros nepakaks, jums bus visada pritaikytas bazinis ir neturintis antkainio visuomeninis elektros tarifas, todėl galėsite būti ramūs, jog prie žvakių šviesos sėdėti tikrai neteks. Rinkitės atidžiai bei daug konsultuokitės su nepriklausomais elektros tiekėjais.

  Kas yra saulės elektrinė?

  Ji kitaip dar yra vadinama saulės jėgaine. Saulės elektrinė – sistema, kuri buitiniam naudojimui elektros energiją pagamina iš saulės energijos. Vaizdas, pažvelgus į pastatą, turintį saulės elektrinę, nesunkiai sumaišomas su saulės kolektoriais, kadangi čia taip pat ant pastatų stogų sumontuojami specialūs saulės moduliai, kurie labai panašūs į kolektorius. Tačiau išgaunamos energijos panaudojimas skiriasi. Savarankiškai išgauta elektra namuose suteikia neįkainuojamai daugiau privalumų, nei tik vandens pašildymas.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite