Angle down Atgal

Saugus vaikų vežimas – visiems privalomas

Gruodžio 1–5 dienomis, Utenos aps. VPK pareigūnai vykdė prevencinę priemonę skirtą privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų)) naudojimo kontrolei. Prevencinės priemonės metu pareigūnai nustatė penkis automobilių vairuotojus, kurie nesegėjo privalomų saugos diržų.

Daugelis klaidingai mano, kad vaikus vežti automobilinėje kėdutėje reikia tik iki tam tikro amžiaus. Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad mažamečiai vaikai, kurių ūgis mažesnis nei 135 cm, privalo būti vežami prisegti jų ūgiui ir svoriui pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis.

Gruodžio 1 dieną policijos pareigūnai dirbo kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos specialistais, buvo tikrinama ar vaikai vežami tam skirtose, ūgiui ir svoriui pritaikytose kėdutėse ir ar teisingai prisegti saugos diržais.

Džiaugiamės, kad tą dieną nebuvo užfiksuotas nei vienas pažeidimas, visi tėveliai pasirūpino vaikams pritaikytomis saugos priemonėmis ir vaikus vežė saugiai.

Primename, kad už tokius pažeidimus atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 432 str. ir užtraukia baudą vairuotojams ir (ar) keleiviams nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo šešiasdešimt iki devyniasdešimt eurų ir gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki dviejų mėnesių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite