Angle down Atgal

Santaros klinikos: situacija klinikose ir Vilniaus regione negerėja

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė informuoja, kad penktadienį ryte Vilniaus regione yra gydoma 540 COVID-19 liga sergančiųjų, iš jų – 52 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose bei 11 vaikų. Regione užimta 92 proc. aktyviam gydymui ir 82 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi sunkūs pacientai, iš 91 aktyviam gydymui skirtos vietos užimta 82, taip pat užimtos visos reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos. Taip pat Santaros klinikose gydoma 11 COVID-19 liga sergančių vaikų, vienas iš jų – vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padalinyje.

Pasak direktorės valdymui J. Jakutienės, kuo labiau augs hospitalizacijų dėl COVID-19 ligos skaičius, tuo mažės galimybė planines paslaugas gauti kitomis ligomis sergantiems pacientams. Santaros klinikose jau sustabdyta planinė hospitalizacija terapinio profilio ligoniams, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė kitiems, ne COVID-19 liga sergantiems pacientams, taip pat gali teikti tik skubią pagalbą, pažymima Santaros klinikų pranešime.

Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje penktadienį yra užpildyta 94 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų. Iš viso ligoninėje įrengta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, iš kurių jau užimtos 4.

Nuolat pildosi kitų atraminių ligoninių COVID-19 padaliniai – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje, Ukmergės, Druskininkų, Elektrėnų, Molėtų ir kitose ligoninėse. Kitą savaitę planuojama atidaryti naują COVID-19 ligos padalinį Trakų ligoninėje.

„Prašome visuomenės sąmoningumo. Teigiamas požiūris į skiepijimą, kaukių dėvėjimas, pastangos kuo mažiau būriuotis – tik šios priemonės šiuo metu gali padėti nevirsti mūsų regiono ligoninėms tik kovidines paslaugas teikiančiomis sveikatos priežiūros įstaigomis“, – kreipiasi į žmones direktorė valdymui J. Jakutienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite