Angle down Atgal

„Sandoros“ progimnazijos stovykla kvietė pasivaikščioti po saulėtu Žemaitijos dangum

Praėję mokslo metai nebuvo lengvi – pandemija, nuotolinis mokymasis pateikė daug iššūkių, apribojo gyvą bendravimą. Siekdama numažinti per pandemiją atsiradusias mokymosi spragas, sudaryti sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam ir dvasiniam ugdymui „Sandoros“ progimnazija liepos 12–16 dienomis organizavo vaikų vasaros stovyklą „Pasivākščiuotė pō sauliētu Žemaitējas dōngum“. Stovykloje mokiniai ilsėjosi, tyrinėjo, mokėsi netradiciniais metodais ir iš arčiau pažino autentišką Žemaitijos regioną.

Penkias dienas trukusioje vaikų vasaros stovykloje, kurios pagrindinis stovyklos rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė, dalyvavo 30 Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje ir Šiaulių menų mokykloje besimokančių 11–14 metų amžiaus mokinių. Stovyklą organizavo „Sandoros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, lietuvių kalbos mokytojas metodininkas Mindaugas Malcevičius ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Simona Sidorenko-Tekužė. Jiems talkino kiti progimnazijos darbuotojai, savanoriai.

„Tokias vaikų vasaros stovyklas organizuojame kasmet. Tačiau šiemet, Šiaulių miesto savivaldybei skyrus ženkliai didesnį finansavimą nei ankstesniais metais, vaikams galėjome pasiūlyti itin kokybišką vasaros poilsį. Nebereikėjo rinktis ar kokybiškesnės edukacijos, ar komfortiškesnė, turistiniu požiūriu patrauklesnė stovyklos vieta“, – sakė M. Malcevičius, vienas iš vaikų vasaros stovyklos vadovų.

„Sandoros“ progimnazijos nuotr
„Sandoros“ progimnazijos nuotr

Aplankė Žemaitijos sostinę

Pirmąją stovyklos dieną mokiniai aplankė Žemaitijos sostinę Telšius,  dalyvavo edukacijoje, vaikščiojo Masčio ežero pakrante, apsilankė Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Po pietų vaikai vyko į Paplatelės kaimą, kur dalyvavo edukacinėje programoje su žirgais. Vakarop visi įsikūrė stovyklavietėje Plateliuose.

„Sandoros“ progimnazijos nuotr.
„Sandoros“ progimnazijos nuotr.

Plateliai, jūra, baidarės...

Antrą ir trečią dieną stovyklautojai praleido Plateliuose – dalyvavo įvairiose edukacinėse programose, pažintiniuose-turistiniuose žygiuose po Platelių krašto apylinkes, maudėsi Platelių ežere, plaukiojo katamaranais. 

Ketvirtąją dieną vaikai vyko prie jūros. Pakeliui aplankė Kretingą: dalyvavo Kretingos dvaro saldaininės edukacinėje programoje, apsilankė Žiemos sode. Vėliau važiavo į Palangą, kur smagiai ir turiningai praleido laiką prie jūros.

Paskutinę stovyklavimo dieną mokinių laukė pasiplaukiojimas baidarėmis Virvytės upe, šakočio kepimo edukacinė programa ir kelionė atgal į Šiaulius. 

„Sandoros“ progimnazijos nuotr
„Sandoros“ progimnazijos nuotr

Vaikai džiaugėsi galimybe vėl būti drauge

Stovykloje dalyvavę vaikai sako iki šiol negalintys pamiršti nuotykių ir atradimų kupinos savaitės. Jie pripažįsta, kad nuobodžiauti nebuvo kada, nes jų kasdien laukė daug naujų ir įdomių veiklų. „Viskas buvo suplanuota. Labai daug veiklų, tad laisvo laiko turėdavome tik vakare. Vos baigdavome vieną veiklą, iškart skubėdavome kitur. Buvo labai smagu ir įdomu. Labai šaunūs vaikai susirinko! Visi puikiai sutarėme. Įspūdžius iš stovyklos prisiminsiu dar ilgai“, – sakė Urtė.

Stovyklos metu organizuotos pažintinės, gamtosauginės, kalbotyrinės ir religinės krypties  edukacijos leido ne tik iš arčiau pažinti Žemaitijos regioną, bet ir pajausti to krašto dvasią. Mokiniai džiaugiasi, kad jų žinios apie Žemaitiją gerokai prasiplėtė. 

Visgi labiausiai vaikams patiko galimybė būti su bendraamžiais. Kalbinti stovyklos dalyviai vieningai tvirtino, kad po nuotolinio mokymosi buvo labai pasiilgę draugų, tai buvimas kartu tapo didžiausia dovana. „Labai patiko atitrūkti nuo namų. Kai tiek laiko tęsėsi karantinas, tai smagu buvo pakeisti aplinką. Patiko įvairios edukacijos ir tiesiog buvimas su draugais. To tikrai reikėjo“, – sakė stovyklos dalyvis Renaldas.

„Sandoros“ progimnazijos nuotr
„Sandoros“ progimnazijos nuotr

Vasarą organizuoti stovyklas – nemažas iššūkis personalui

Pakalbinti vaikų vasaros stovyklos vadovai Mindaugas ir Simona neslėpė, kad organizuoti tokias stovyklas vasarą, kai visi kolegos atostogauja, itin nelengva. Tačiau viską atperka, pasak pedagogų, teigiamos vaikų emocijos, mokyklos kolegų gražus komandinis darbas ir nuoširdi stovykloje dalyvavusių mokinių tėvelių padėka.

„Anksčiau organizuodavome tik po vieną vaikų vasaros stovyklą, o šiemet, jau antrus metus iš eilės, ryžtamės organizuoti net po dvi panašaus pobūdžio stovyklas. Turime puikią komandą, savo darbui atsidavusius specialistus, visada pasiruošusius padėti mokinių tėvelius, todėl nebaisūs net Covido keliami iššūkiai“, – sako M. Malcevičius, Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite