Angle down Atgal

SAM viceministrė: jei rudenį epidemiologinė situacija būtų kraštutinė, galimai būtų svarstoma dėl ekstremalios situacijos

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė neatmeta galimybės, kad rudenį, jei pablogėtų epidemiologinė situacija, Lietuvoje galėtų būti įvesta ekstremali situacija. Vis tik viceministrė pažymi, kad kol kas grėsmingų žinių apie greitai plintančias atmainas nėra, todėl tikėtina, jog drastiškų priemonių gali ir neprireikti.

„Diskutuojama, kokie planai galėtų būti atnaujinti pagal poreikį, nes tikrai mažai duomenų dar žinome, kaip mūsų turimas imunitetas, kaip vakcinacija veiktų rudenį, kokios bus mutacijos arba viruso atmainos. Tai šiandien turime pasirengę planus. Jei būtų kraštutinė situacija, galimai būtų svarstoma dėl ekstremalios situacijos“, – penktadienį žurnalistams teigė A. Bilotienė-Motiejūnienė. 

Kita vertus, viceministrės teigimu, turint dvejų metų patirtį ir aukštą imunizacijos lygį, drastiškų priemonių gali ir neprireikti. 

„Bet turime dvejų metų pamokas, matome pagal paskutines atmainas, taip pat turime vakcinacijos imunitetą, asmenys yra persirgę, tai manome, kad neprireiks tokių drastiškų priemonių, kaip ekstremalios situacijos. Kitos šalys taip pat kalba ir europinėje erdvėje, susitikimuose, kad vis tik turėtų pakakti ir mūsų imunizacijos toliau susigyventi ir gyventi, gydytis turimą virusą“, – kalbėjo A. Bilotienė-Motiejūnienė bei pridūrė, kad šiuo metu informacijos apie grėsmingas atmainas nėra.

„Tai žiūrėsime, kaip bus rudenį, kokios atmainos lauks, bet šiandien tokių grėsmingų žinių, kad kažkokia atmaina, kuri galėtų greituoju būdu sukelti didelį protrūkį arba didelius skaičius, neturime“, – pridūrė ji. 

ELTA primena, kad Vyriausybė priėmė sprendimą nuo gegužės 1 d. atšaukti dėl COVID-19 pandemijos paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite