Angle down Atgal

SAM pataria, kokiais dokumentais darbuotojas turi įrodyti darbdaviui, kad yra pasveikęs nuo koronaviruso

Informacijos apie tai, kad darbuotojas yra persirgęs ir pasveikęs, o tai reiškia – ir neužkrečiamas, gali būti prašoma dviem atvejais: sugrįžus į darbą po ligos, kai darbdavys nori įrodymų, kad grįžęs kolega yra sveikas ir neužkrečiamas, taip pat – pakartotinai turėjus didelės rizikos kontaktą, kai reikia įrodymo, kad izoliacija nereikalinga. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pataria, kaip tokiais atvejais darbuotojas galėtų elgtis.

Paprasčiausias šios informacijos gavimo būdas – iš e. sveikatos asmeninės paskyros, jei šeimos gydytojas yra į e. sveikatos informacinę sistemą pateikęs E025 formą su diagnozės kodu Z86.18, kuris tinkamas žymėti pasveikusius nuo koronaviruso infekcijos, sakoma SAM pranešime. Jeigu tokio įrašo nėra, darbuotojui reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją su prašymu į e. sveikatos informacinę sistemą pateikti ją formą.

SAM primena, kad atnaujinus izoliacijos taisykles numatyta išimtis žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19). Jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės. Tokiu atveju, pageidaujant darbdaviui, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) dėl izoliacijos išimties patvirtinimo el. paštu info@nvsc.lt.

Beje, kaip pažymima SAM pranešime, ši išimtis netaikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite