Angle down Atgal

Šalies vadovai sveikina etnomuzikologę D. Vyčinienę jubiliejaus proga

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė sveikina etnomuzikologę, pedagogę, liaudies dainų atlikėją, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Daivą Vyčinienę jubiliejaus proga.

„Savąja kūryba ir pedagogine veikla nuolat liudijate lietuvių folkloro, meninės kūrybos ir etninės kultūros gelmę bei aktualumą šiandieniniams mūsų pasirinkimams. Jūsų dėka suprantame, kad tik pažindami giliąsias savo kultūros tradicijas ir jas toliau plėtodami galime veikti kaip lietuvių tautos unikalumą atskleidžiantys, juo besididžiuojantys ir juo pasaulį turtinantys žmonės“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas padėkojo D. Vyčinienei už ilgametę pedagoginę, mokslinę, kūrybinę ir koncertinę veiklą, taip pat už lietuviškų sutartinių tyrinėjimą bei populiarinimą Lietuvoje ir plačiai už jos ribų – būtent D. Vyčinienės ir jos suburtų bendraminčių dėka ši senoji polifonijos forma, išryškinanti lietuvių etnokultūros savitumą, yra įtraukta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Šalies vadovas palinkėjo jubiliatei naujų kūrybinių sumanymų ir visokeriopos sėkmės.

Etnomuzikologei, pedagogei, mokslų daktarei D. Vyčinienei, birželio 3-iąją pažyminčiai 60 metų jubiliejų, premjerė linki stiprios sveikatos, dvasinės stiprybės ir nepabaigiamos dainų tiltų statybos.

„Nuoširdžiai Jus sveikinu gražaus jubiliejaus proga. Esate etnomuzikologė, kurios dėka į UNESCO paveldo šedevrus buvo įtrauktos sutartinės. Jūsų indėlis į lietuviško folkloro saugojimą, tvarų puoselėjimą ir aktualizavimą tikrai milžiniškas“, – sakoma ministrės pirmininkės sveikinime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite