Angle down Atgal

Šalies ekonominių vertinimų rodiklis balandį išliko nepakitęs

Ekonominių vertinimų rodiklis 2021 m. balandį, palyginti su kovu, nepasikeitė ir sudarė 2 proc., praneša Statistikos departamentas.

Apklausos rezultatai parodė, kad labiausiai pandemijos įtaką balandžio mėnesį jautė prekybos (40 proc., prieš mėnesį – 42 proc.) ir paslaugų sektorius (37 proc., prieš mėnesį – 38 proc.), mažiau – pramonės (13 proc., prieš mėnesį – 16 proc.) ir statybos sektorius (19 proc., prieš mėnesį – 20 proc.).

Ekonominių vertinimų rodiklis šių metų balandį, palyginti su 2020 m. balandžiu, buvo 28 proc. punktais didesnis. 2020 m. balandį ekonominių vertinimų rodiklis buvo žemiausias per visą pandemijos laikotarpį.

Balandį, palyginti su kovu, pramonės pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2 proc. punktais.

Įmonių, prognozuojančių gamybos augimą per artimiausius 3 mėn., dalis padidėjo nuo 31 iki 34 proc., o prognozuojančių mažėjimą – kaip ir praėjusį mėnesį buvo 7 proc. Optimistinė ir gaminių eksporto prognozė: 27 proc. įmonių prognozavo eksporto didėjimą, 8 proc. – mažėjimą.

Gaminamos produkcijos paklausa balandį, palyginti su kovu, padidėjo: 40 proc. respondentų teigė, kad produkcijos paklausa padidėjo, 15 proc. – kad sumažėjo (prieš mėnesį – atitinkamai 31 ir 21 proc.). Per praėjusius mėnesius padidėjo ir pramonės produkcijos gamyba: produkcijos gamybos padidėjimą nurodė 30 proc. apklaustų įmonių vadovų, 14 proc. – sumažėjimą (prieš mėnesį – atitinkamai 20 ir 33 proc.).

Tuo tarpu statybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 8 proc. punktais.

Daugiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 30 proc. apklaustų įmonių vadovų, 17 proc. prognozavo, kad užsakymų mažės (kovą – atitinkamai 25 ir 20 proc.). Dauguma (57 proc.) respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos nesikeis, tačiau nuo 27 iki 39 proc. padaugėjo manančiųjų, kad kainos didės.

Balandį statybos darbų paklausą daugiau nei pusė (54 proc.) įmonių vadovų vertino kaip pakankamą, teigiančių, kad statybos darbų paklausa nepakankama, sumažėjo nuo 50 iki 46 proc.

Balandį, palyginti su kovu, prekybos pasitikėjimo rodiklis padidėjo 3 proc. punktais.

Dauguma (72 proc.) įmonių vadovų prognozavo, kad įmonės verslo padėtis per artimiausius 3 mėnesius nesikeis, tačiau nuo 12 iki 7 proc. sumažėjo manančiųjų, kad ji pablogės.

Respondentų, teigiančių, kad per praėjusius 3 mėnesius jų įmonės verslo padėtis pablogėjo, palyginti su prieš mėnesį išsakyta nuomone, sumažėjo nuo 31 iki 26 proc., 66 proc. nurodė, kad ji nepasikeitė.

Paslaugų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 3 proc. punktais.

Respondentų, teigiančių, kad jų įmonės verslo padėtis per pastaruosius mėnesius pagerėjo, dalis sumažėjo nuo 25 iki 17 proc., 68 proc. nurodė, kad ji nepasikeitė. Mažėjo ir teikiamų paslaugų paklausa: balandžio mėn. 22 proc. įmonių vadovų nurodė, kad paklausa sumažėjo, 20 proc. – kad padidėjo (prieš mėnesį – atitinkamai 24 ir 27 proc.).

Panašiai kaip ir kovą, 24 proc. respondentų prognozavo, kad paklausa per ateinančius 3 mėnesius didės, 8 proc. – kad sumažės.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite